Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

13 Yaşındayken 28 Kişinin Tecavüzüne Uğradıktan Sonra Yeni Bir Kimlikle Hayata Dönen Mardinli N.Ç.’nin Hayallerine Kavuşmasının Hikâyesi

-
Abone ol

Ona bir hayat borcumuz var...

Kaynak: https://twitter.com/HanzadeKaraca/

2002 yılında Türkiye Mardin'den gelen bir haberle sarsıldı: 13 yaşındaki N.Ç. aralarında kaymakamlık yazı işleri müdürü, yüzbaşı, muhtar ve korucuların da bulunduğu 28 kişinin cinsel istismar ve tecavüzüne maruz kalmıştı.

İfadesinde arkadaşının annesi tarafından "Sana terlik ve telefon alırım" diyerek ikna edildiğini söyleyen N.Ç., Mardin'de yüzbaşından muhtara kadar pek çok makam sahibi insan tarafından istismar edildi. Yıllar süren dava utançla bitti, yerel mahkeme “Kızın rızası vardı” gerekçesiyle hafif cezalar uyguladı.

1. Tüyler ürperten detaylarıyla kan donduran N.Ç.'nin hikâyesini ve hukuk okuma motivasyonunu Twitter'dan Hanzade Karaca bir zincirle anlattı.

İşte o paylaşım...

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-arda-ayhan

bu adamların taşaklarını kesip ağızlarına vermek lazım sonra da 28 kişi danaya girer gibi tecavüz edeceksin bunların her birine nasıl bir his olduğunu anlasın ruhsuz piç kuruları

ipek98

işkence görün o kızcağızın çektiklerin binlerce misli acı çekin size yaşam da diğer dünya da haram olsun ruhunuzun içine kadar acı çekin yanarak ölün oruspu çocukları allah belanızı versin pis allahsız şerefsizler.....

nereyekadar14

Allahın varlıgını inkar edip show yaptıgını sanan embesiller : Hiçbir kitapta Allah “kullarım sizin mazlum olanlarınızı koruyacagım,dünyada kötülük denen birşey olmayacak”demiyor.İMTİHAN diyor.”ödül de ceza da dünyada “demiyor! .Yani bir bebek tecavüze ugruyorsa bu onun suçlu oldugu için yaşadıgı bir ceza degil.ya da faili dünyada illa ki belasını bulmayacak.HESAPLAR zaten ÖBÜR DÜNYADA GÖRÜLECEK .siz hiç sınavda cevap kagıdını kendi dolduran ögretmen gördünüz mü??

dremor

tecavüz korkunç bir şey lakin olayı dine neden çekmiş anlayamadım sırf bu ülkede değil ki tüm dünyada milli değerler sömürülüyor dinde dahil konuyu sapıtmış konuya gelirsek bu ülkede adalet yok devlet varla yok arasında kızımızın başarısını tebrik ediyorum dimdik ayakta durabilmiş ama şuan bunu yapanlar serbest dolaşıyor oh ne iyi aldıkları keyifle yaktıkları hayatla kaldılar o.çlar

eda-naz-akillioglu

dine çekme sebebi şu; Tecavüzcülerden birinin "Şeytana uydum, Ramazan'da gel karnını doyuralım." demiş olması. Bu insanın bunu demesindeki sebep kendi vicdanını rahatlatmak. Yaptığı böylesine alçakça, etik dışı, kanun dışı bir şeyi nasıl vicdanına sığdırır? Din ile. Flood'u yazan kişinin bana kalırsa demek istediği de dine laf atmak değil, ülkedeki bu ikiyüzlü din algısına atıfta bulunmak. Ülkede yapılan her yanlışın kılıfı dinken bir insanın yaptığı yanlış karşısında kendisini o kılıfa sokma çabası çok normal değil mi?

eda-naz-akillioglu

Yani adamın "Şeyana uydum." demesi çok kilit bir cümle. Bunu yapan binlerce örnek görürsünüz. En basiti son yıllarda en çok gündeme gelen dehşet vakalar Müge Anlı'da göz önüne çıkıyor. Komşusunun çocuğunu kaçırıp, tecavüz edip, boğup, gömen adam da "Şeytana uydum." diyerek ağlamıştı. Din baskısı, korkusu ile büyümüş ve dini gerçekten öğrenmemiş, eline alıp kitaba bile bakmamış insanlar dünyadaki her kötülüğü, kendileri yapsa dâhi, şeytandan biliyor. Bu da her yere imamhatip açmakla değil, insanları cehâletten kurtarmayla aşılabilir. Cehâletten çıksın ki inandığı dini de cahilce yaşamasın, kendisine göre kılıf uydurmasın.

orhan-ucar

o kahpe mahlukların alınlarına dövme yapılsın. bu bir çocuk istismarcısıdır diye.

Görüş Bildir