13 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismara 'İyi Hal'den Tahliye!

 > -

Bolu'da 13 yaşındaki çocuğa cinsel istismar davasında sanıklara iyi hal indirimi uygulandı. Sanıklardan öğretmen İsmail S.'ye iki suçtan iyi hal indirimi uygulanarak 14 yıl 4 ay hapis cezası verilirken, mahkeme diğer sanık Emre G.'ye 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi, fakat  'duruşmalardaki samimi söylemleri, iyi hali ve tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak' tahliye etti...

Ortaokulda öğretmen olan evli 3 çocuk babası İsmail S., iddiaya göre kızının arkadaşının annesi G.B. ile tanışarak ilişki yaşamaya başladı. İsmail S., yaklaşık 6 ay süren ilişkilerinin ardından G.B.'den ayrıldı. G.B.'nin kızı K.Ö., İsmail S. ile mahallede oturan Emre G.'nin kendisine farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğunu annesine söyledi. İsmail S. ile Emre G., kız ve annesinin şikayeti üzerine tutuklandı.

"Pişmanım, bir hataydı yaptım"

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Çocuğun cinsel istismarı' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından yargılanan sanıklar, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Son sözleri sorulan sanıklardan Emre G. pişman olduğunu söyleyerek, "Bana mahkemenin bir şans vermesini istiyorum. Pişmanım, bir hataydı yaptım. Benim hayatım sizin elinizde. Bir daha karşınıza gelmeyeceğim. Takdir mahkemenin" dedi.

"Kıza babalık yaptım"

Diğer sanık İsmail S. ise suçlamaları reddederek, "Ailevi sorunlarım nedeniyle evli olmama rağmen başka biriyle ilişki yaşadım. Böyle bir yanlışım oldu. Mağdurun annesi ile 6 aylık bir ilişki yaşadık. Kocası bırakıp gidince ortada kalmışlardı. Hallerine acımıştım. Benden şikayetçi olan kıza da babalık yaptım. İhtiyaçlarını giderdim. Bu süre zarfında maddi olarak da battım. Maddi durumumu düzeltmek için öğretmenliğin yanında başka işler de yaptım. Suçsuzum, kesinlikle cinsel istismarda bulunmadım" ifadelerini kullandı.

Öğretmene 14 yıl diğer sanığa tahliye

Mahkeme heyeti, Emre G.'ye 'Cinsel istismarı' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından toplam 12 yıl 6 ay hapis cezası verirken duruşmalardaki samimi söylemleri, iyi hali ve tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliye kararı verdi. Öğretmen İsmail S.'ye ise iki suçtan iyi hal indirimi de uygulanarak toplam 14 yıl 4 ay hapis cezası verildi. İsmail S'nin suçun niteliği nedeniyle tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Ayrıca bakınız 👇

Bitmiyor: 12 Yaşındaki Çocuğu Hamile Bırakan Şahsa 'İyi Hâl' İndirimi! - onedio.com
Bitmiyor: 12 Yaşındaki Çocuğu Hamile Bırakan Şahsa 'İyi Hâl' İndirimi! - onedio.com
Cami Avlusunda 13 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismara 'İyi Hâl' İndirimi! - onedio.com
Cami Avlusunda 13 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismara 'İyi Hâl' İndirimi! - onedio.com

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir