Görüş Bildir
Haberler
Bitmiyor: 12 Yaşındaki Çocuğu Hamile Bırakan Şahsa 'İyi Hâl' İndirimi!

etiket Bitmiyor: 12 Yaşındaki Çocuğu Hamile Bırakan Şahsa 'İyi Hâl' İndirimi!

Batuhan
11.06.2017 - 18:17

Evli ve 2 çocuk babası Güven Y., E.Y.’yle 5 yıl birliktelik yaşadı. Çiftin arası bozuldu. Güven Y., kadının 12 yaşındaki kızı E.D.’ye cinsel istismarda bulunup hamile bıraktı. Oyun çağındaki E.D., 12 yaşında anne oldu. 18 yıl hapis cezası, ‘iyi hal’ indirimiyle 15 yıla düştü. ‘Yoksun kılma’ suçuyla cezası 17.5 yıl hapse çıkan istismarcı adam, utanmadan kendisini “15 yaşında biliyordum” diye savundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul’da bir utanç hikâyesi daha yaşandı. Evli ve 2 çocuk babası Güven Y. (34), eşinden 7 yıl önce boşanan E.Y. (30) ile 5 yıl birliktelik yaşadı. 2016’da çift ayrıldı. Şoförlük yapan Güven Y., kadınla arasının bozulmasını, onun 12 yaşındaki kızı E.D.’ye bağladı.

Küçük kız yaşadıklarını kimseye söyleyemedi, 33. haftasında hamile olduğu anlaşıldı...

Küçük kız yaşadıklarını kimseye söyleyemedi, 33. haftasında hamile olduğu anlaşıldı...

Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre, geçen yıl nisan ayında küçük kızı arayan Güven Y., annesiyle barışmak istediğini söyleyerek E.D. ile görüşmek istedi. Kapalı kasa kamyonetiyle E.D.’yi İstanbul Beykoz’da ormanlık alana götüren Güven Y., küçük kıza cinsel istismarda bulundu. Araçtan inip kaçan küçük kız, yaşadıklarını kimseye söyleyemedi. Karnı büyümeye başlayan E.D.’yi annesi doktora götürdü. Daha kendisi çocuk olan E.D.’nin 33 haftalık hamile olduğu anlaşıldı. Kızın yaşadıklarını anlatması üzerine savcılık soruşturma sonucu iddianame hazırladı. Gözaltına alınan şüpheli, Aralık 2016’da tutuklandı.

Bebeğin doğması beklendi ve adli tıp raporu 'baba' %99.99 Güven Y. dedi

Bebeğin doğması beklendi ve adli tıp raporu 'baba' %99.99 Güven Y. dedi
İçeriğin Devamı Aşağıda

Olayı öğrendikten sonra küçük kıza Güven Y. “Söyleyeceğin başka bir şey yoksa telefonu kapat” dedi. Suçlamaları reddeden sanık, DNA incelemesi istedi. 12 yaşındaki E.D. devlet korumasına alındı, 8 aylık hamile olması ve kürtaj sürecinin geçmesi nedeniyle doğumunu gerçekleştirmesi beklendi. E.Y., 23 Ocak 2017’de kız bebek dünyaya getirdi. DNA örneklerinde, bebeğin biyolojik babasının yüzde 99.99 Güven Y. olduğu belirlendi. Anne ve bebeği devlet korumasına alındı.

Güven Y.: 'Onun zoruyla gerçekleşti, Yaşını 15 biliyordum'

Güven Y.: 'Onun zoruyla gerçekleşti, Yaşını 15 biliyordum'

Güven Y. hakkında “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 16 yıldan az olmamak ve “cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hâkim karşısına çıkan sanık, olay günü küçük kızın kendisiyle konuşmak istediğini ileri sürerek, “Beraber ormana gittik. Kucağıma oturdu. Çekilmek istedim. Onun zoruyla gerçekleşti. DNA testinde çocuğun benden olduğunu anlayınca şoke oldum. Yaşını 15 biliyordum. Kemik yaşı belirlensin” dedi.

'Kızıma sahip çıkmasını istiyorum. Şikâyetçi değilim.'

'Kızıma sahip çıkmasını istiyorum. Şikâyetçi değilim.'

Pedagog eşliğinde ifadesi alınan E.D. ise “Annem hakkında görüşmek istediğini söyledi. Arabanın içinde üzerime atladı. Bağırdım. Direndim. Zorla yaptı. Hamile olduğumu annem de ben de hastanede öğrendik. Onun kızıma sahip çıkmasını istiyorum. Şikâyetçi değilim” dedi. Mağdurun ifadesi üzerine pedagog bilirkişiden görüşü soruldu. Pedagog, mağdurun kendi isteği ve iradesi ile konuşma yaptığını düşünmediğini kaydetti. Kızın annesi E.Y., tanık olarak dinlendiği duruşmada, sanığın kızına herhangi bir cinsel davranışı olduğunu görmediğini belirterek, hastanede gerçekleri öğrendiğini söyledi. Anne E.Y., “Kızım ağlayarak ‘Ben bir şey yapmadım’ dedi. Ben sanıktan şikâyetçiyim” diye konuştu. Son yapılan duruşmada ifade değiştiren sanık, mağdurla cinsel ilişkiye girmediğini iddia etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sanığa 'sosyal ilişkileri' dikkate alınarak iyi hal indirimi!

Sanığa 'sosyal ilişkileri' dikkate alınarak iyi hal indirimi!

Davayı ilk duruşmanın ardından 20 gün içinde karara bağlayan mahkeme, sanığı “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan önce 18 yıl hapse çarptırdı. Sanığın yargılama aşamasındaki tutum ve davranışları, geçmiş hali ve sosyal ilişkilerini dikkate alan mahkeme, cezayı 15 yıla düşürdü. “Cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan verilen 3 yıllık ceza da 2.5 yıla indirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, cezayı az bularak itiraz etti.

Sosyal medyada tepkiler...

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Nadia Wagner

Bize ne oldu böyle!!! Son yıllarda bu haberler ne kadar arttı. Çocuklardan ne istiyorsunuz orospu çocukları. fahişelik yapan kadın bile sen ve sana indirim v... Devamını Gör

kartacali

bir bakanın damadı felan olsa hapse bile girmezdi!!! imkanı olan bu ülkede çocuk büyütmesin çekip gidin gençler. Ben 40 küsür yaşında adamım ilk fırsatta kız... Devamını Gör

esen-miray-yilmaz

12 yaşındaki kız 34 yaşındaki sapığı kandırıp ormana götürmüş, tecavüz etmiş. Babababababa! Yaşını da 15 demiş kız üstelik ne fark ederse! İndirimmiş!! İyi ... Devamını Gör