13 Maddede Zarafeti ve Asaletiyle Türkiye'nin En Büyüleyici Kadınlarından Zerrin Tekindor

22bPAYLAŞIM

Ülkemizde "ikon" denmeyi sonuna kadar hak eden harika kadınlar var! Zarafetleri, asaletleri, coollukları ve duruşlarıyla takdire şayan isimler. Hem çok yetenekli hem de bir o kadar mütevazi.

Bu isimleri düşündüğümüzde şüphesiz akla ilk olarak tüm zarafetiyle Zerrin Tekindor geliyor! 7'den 70'e tarzını, zarafetini ve oyunculuğunu çok sevmekle beraber bir de güzelliğine imreniyoruz.

Zarafeti ve asaletiyle Türkiye'nin en büyüleyici kadınlarından olan Zerrin Tekindor'a biraz yakından bakalım...

1. Kendisini izlediğimiz bütün televizyon dizilerinde girdiği tüm karakterlere, farklılıklarına rağmen, gerçeklik katan bir yeteneğe sahip Zerrin Tekindor!

2. Ve evet, hepimizin en çok sevdiği karakteriyse Aşk-ı Memnu'daki zarafet temsili Matmazel!

3. Ama onun asıl yeteneğini konuşturduğu yer tiyatro sahnesi. Öyle ki Shakespeare'in merkezi İngiltere'deki Shakespeare Globe'da dahi sahne aldı Tekindor.

www.zerrintekindor.com

Haluk Bilginer'le beraber Shakespeare Globe'da Antonius ve Kleopatra'yı canlandırarak izleyicilerin büyük beğenisini topladılar.

4. Hiç öyle bir iddiası olmasa da kendisi moda anlayışıyla, sadelikle bütünlediği şıklığıyla adeta bir ikon! Muhteşemliğin vücut bulmuş hali. 😍

Hiç öyle bir iddiası olmasa da kendisi moda anlayışıyla, sadelikle bütünlediği şıklığıyla adeta bir ikon! Muhteşemliğin vücut bulmuş hali. 😍
Hiç öyle bir iddiası olmasa da kendisi moda anlayışıyla, sadelikle bütünlediği şıklığıyla adeta bir ikon! Muhteşemliğin vücut bulmuş hali. 😍

5. Yeteneğini çokyönlülükle buluşturabilmiş kadınlardan biri olduğu kuşkusuz. Oyunculuğu dudak uçuklatıyor, piyanoda oldukça başarılı ama bitti mi? Bitmedi!

6. Bir o kadar da yetenekli bir ressam Zerrin Tekindor. İçindeki tüm yaratıcılığı yansıttığı muhteşem kadın portrelerinden etkilenmemek elde değil.

On parmağında on marifet nadir insanlardan sizin anlayacağınız.

Bu büyüleyici kadının elinden çıkmış resimleri merak ediyorsanız, buyrun...

Aşk-ı Memnu'nun Matmazelinin Elinden Çıktığına İnanamayacağınız 13 Muhteşem Resim - onedio.com
Aşk-ı Memnu'nun Matmazelinin Elinden Çıktığına İnanamayacağınız 13 Muhteşem Resim - onedio.com

7. Sahip olduğu yetenekler konuşmakla bitmez lakin, bir de dillere destan zarafeti ve asaleti var.

8. Bugüne kadar adı tartışmalara ya da kavgalara karışmamış nadir ünlülerden!

Her zaman yalnızca kariyeri ve başarılarıyla önplanda. Başka hiçbir şeye ihtiyacı yok.

9. Asaletinin bir getirisi de alçakgönüllülüğü! Rekabetin ateş topu gibi yaktığı bir dünyada meslektaşlarını desteklemekten, onların başarılarını takdir etmekten asla geri durmuyor.

Son dönemde Fi dizisindeki başarısı dolayısıyla Ozan Güven'e yazdığı güzel cümleler buna en yakın örnek.

10. Takdire şayan bir sanatçı olduğu kadar mükemmel bir anneymiş de Tekindor! Oğlu Hira'yla olan ilişkisi anne-oğul boyutuna sıkışmayıp çok kıymetli bir arkadaşlık boyutunu da kazanmış.

11. Aşikâr olan bir şey daha varsa o da Zerrin Tekindor'un asil olduğu kadar cool olduğu! Bu coolluğu neye borçlu diyorsanız çözümü "iz bırakma" arzularını yok etmekte bulmuş...

12. "Ben yaprak gibi olmak istiyorum hayatta. İz bırakmak istemiyorum..."

"Ne olacak, kime iz bırakacağım canım? Oğlumun ileride bir çocuğu olursa beni bilecek mi bilmeyecek mi umurumda değil, anlatıldığı kadar aklında olsun yeter. İnsanların tarihle, geçmişle ilgili bir şeyler sırtlanmasını yanlış buluyorum. Ben de oğlumu sırtında 'Oğlum, bu paşa dedenden kaldı, kıymetini bil!' yükleriyle hayata salmak, noel baba gibi hurcuyla dolaştırmak istemiyorum. Hayat senden ibaret olsun, o dönemde doğru düzgün, faydalı, kayda değer bir hayat yaşıyorsan ne güzel."

13. Kendisini izlemeye, resimlerine bakmaya doyamadığımız; ülkemizdeki eşsiz yeteneklerden, asalet simgelerinden biri Zerrin Tekindor. Kariyerinde başarılar, hayatında mutluluklar diliyoruz! ❤️

Kendisini yakından takip etmek isteyenler için buyrunuz Instagram hesabı!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
marblingg

Kadın asaletin yürüyen hali gibi <3 Seviyorum böyle kadınları *.*

_oishii_

sıra bu hanımefendiye gelene kadar...Vahide Perçin, Zuhal Olcay, Gül Sunal ve Ayten Gökçer var efendiler

cangl

sıra onlarda değil belliki.

dego

Nadir kadınlardan..Batı da çoktur böyle kadınlar..Birey olma durumu.Sürü olmayı terkedersek çoğalacak böyle güzel insanlar ))

kutadgu

Sezar'ın hakkını dahi alıp bu hanımefendiye takdim ediyorum. Saygılar Zerrin hanım !

buda-benden-olsun

hayat felsefesi tam benim kafadan

Görüş Bildir