13 Maddede Başrolünde Özcan Deniz Olan Dizi Yapma Rehberi

-
Abone ol

Uzun bir aradan sonra ekranlara dönen Özcan Deniz'le bir kez daha tanık oluyoruz ki "Özcan Deniz dizi kiti" diye bir şey mevcut. O senaryo asla değişmiyor; değişen yalnızca oyuncular (ve yıldan yıla Özcan Deniz). 

Siz de kendi Özcan Denizli dizinizi yapmak istiyorsunuz ama tarife henüz erişemediniz mi?

İşte, 13 maddede başrolünde Özcan Deniz olan dizi yapma rehberi!

1. Öncelikle demirbaşlardan başlıyoruz: Bir (1) adet Özcan Deniz!

Mümkünse siyah takım içerisinde olsun kendisi.

2. Başrolümüz, demirbaşımız, her şeyimiz Özcan Deniz ve aile üyelerinin yaşayacağı bir (1) adet konak.

Alabildiğine büyük, ferah, içinde top koşturulur misali.

3. Özcan Deniz'in dizideki soyadına uygun şekilde hazırlanmış plakayla bir araba. Artık spor arabadır, jeeptir; hepsi sizin kişisel beğeninize bağlı.

Elbette pahalı bir araba olacak, bunu da söylememize gerek yoktur.

4. Bir adet "Bu kadın ne alaka yav!" diyebileceğiniz, Özcan Deniz'le hiçbir şekilde kimyası tutmayan güzel kadın.

İlk görüşte âşık olacaklar. Büyük bir âşk! Ama du' bakalım başlarına neler gelecek...

5. Bu güzeller güzeli hanımefendi öyle bankada, plazada çalışan bir kadın olmasın bir zahmet! Ne bilelim pavyonda şarkı söylüyor falan olabilir.

Bu kısmı yaratıcı bir şeyler bulacağınıza inanarak sizin hayal gücünüze teslim ediyoruz.

6. Özcan Deniz ve büyük aşkının izleyiciye asidi kaçmış kola tadı verecek türden yaşadığı romantik anlar.

Şömine önünde bir yudum bir şeyler içme olabilir, yağmurda el ele yürüyerek koşma olabilir, karlar içinde birbirlerine eşsiz bir yapmacıklıkla kartopu atarak oradan oraya yuvarlanma olabilir. Ama izleyiciye o asidi kaçmış kola tadını muhakkak verin!

7. Özcan Deniz'in fazlasıyla bağlı olacağı bir adet köklü, zengin ve hepsinin aynı konakta yaşadığı kalabalık aile.

Aşırı aile bağlarını dayamayı unutmayın. Herkes aşırı kenetlenmiş, birbirlerinin onayını almadan bakkaldan ekmek almıyorlar falan, o derece!

8. Ve evet, dizimizin anahtar noktalarından biri: Bir adet sözü geçerliğini ve hatta tabiri caizse hanımağalığını iliklerinizde hissedeceğiniz Özcan Deniz annesi!

Bu oldukça kilit bir karakter. Anne figürü bu konak ailesi için her şey demek. Anne de aşırı görgülü (?), hiçbir halt beğenmeyen, çocuklarının tasmalarının biraz olsun elinden sıyrıldığını hissettiğinde dünyaları yakmaya meyledecek türden biri olmalı.

9. Anne ve Özcan'ın büyük âşkı arasında başlayan bir çeşit kan davası! Annişko gelini ailesine layık görmeyecek, razı olmayacak, sütü helal etmek istemeyecek; planlar projeler...

Ve iki arada bir derede kalan zavallı Özcancık...

10. Bir adet annişkosunun sözünden çıkmayan Özcan'ın anneye gider yaptığı an! Bu an adeta olmazsa olmazdır.

Bunu yine hikâye akışınıza bırakıyoruz. Şu pavyon şarkıcısı hanımla evlenmek olabilir. Ya da hanımefendi bankacıdır ama çocuğu vardır. Ya da oldukça fakirdir... 

Bunlar hep Özcan'ın anneye ters şeyler.

11. Siyah giyimli, intikam ateşiyle yanıp tutuşan birkaç kötü adam...

Senaryonuza baharat olarak bu siyah giyimli, Özcan'ın ailesiyle geçmişten sonraları olan, intikam ateşiyle yanıp tutuşan adamları kullanabilirsiniz. Lezzet verir mi bilemiyoruz, en azından çeşit olsun.

12. Bir adet gözü Özcan'da olan kötülükler kraliçesi, sinsiliğin kitabını yazmış yenge.

Bu karakterin önüne hiçbir şekilde sınır koymamaya özen gösterin. Hayatı herkese zehir zıkkım etmeye çalışsın. Zaten annişkonun onayını alamamış kadıncağızın başına bir de bu belayı salın gitsin.

13. Son olarak, bu dizinin bir Özcan Deniz dizisi olduğunun kanıtı olan "Ne b*k yiyecem bilmiyorum ama sni svyrm aşkm" alın tokuşturma sahnesi!

Kişisel zevklerinize göre senaryonuzu ek parçalarla şekillendirebilirsiniz. Evde kendi imkânlarınızla yapabileceğiniz Özcan Deniz dizinizin anahtar hatları bunlar. Başka bir tarifte görüşmek üzere, esen kalın.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gam6

onedio yalvarıyorum önyargı tabularını yık. tamam özcan denizi pek sevdiğim söylenemez. ama yapımlarını şahsen seviyorum bu adamın ...

musikisinas-don-vito

Asmalı Konak'ı da sevmezdim. Asmalı Konak'tan beri pek bir şey de değişmemiş aslında. Sadece o içinde top koşturulacak konakların kapı tokmakları "Ayyy, Özcan buna dokundu" diye yalanmıyor artık.

birinci-tekil-birey

Zaten genelde sanırım yerli dizilerin çoğu böyle. Haa unutmadan şu da var ki Özcan Deniz'in "Ya Sonra" filmini beğenmiştim açıkçası.

pekuz

ta o filmdeki yasemin allen etkisini unutmamak lazım. bide öncesinde sank özcan deniz uzun süre görünmemişti kafa rahatlamıştı :D

ben.leyla

o filmde deniz çakır oynuyordu yasemin allen değil ;)

Gizli Kullanıcı

Aslında Asmalı Konak'tan sonra çektiği diziler Asmalı Konak'ın senaryosunun devamı ama hep farklı isimlerle piyasaya sürülüyor. Bunu da not edelim.

alienca

kusuyorum artık ya türk dizi/film sektörü ne zaman bir gelişme kat edecek?

Görüş Bildir