Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

13 Madde İle Kendini Delikanlı Sanan İzbe Erkek Tipinin Kadın Düşmanlığı

11bPAYLAŞIM

Ona her yerde rastlıyoruz, mecbur kaldığımız bir arkadaş ortamında, Facebook'ta kalabalık yorumlu bir fotoğrafın altında, Instagram fotoğraflarında, hatta haber sitelerinin yorum kısımlarında... Daha ilk yorumunda o profili tanırsınız. Neredeyse hepsi ortak özelliklere sahiptir ve aynı beylik cümleleri kullanırlar. Muhalif fikirlerini genelde küfür ederek ifade eden, her daim kadın aşağılayan ve bir şekilde kendini delikanlı zanneden bu profilin bazı ortak özelliklerine göz atalım.

1. Bu arkadaş kendini sağdaki sanır. Fakat aslında soldakidir.

2. Devamlı Anadolu Kadını, cefakarlık, analarımız, doğallık ve fedakarlık güzellemeleri yapar.

Bizim Anadolu kadınımız gibisi var mı beah, tarhana pişirip önümüze koyan analarımıza kurban beah, fedakarlık bık bık bık, cefakarlık bık bık bık...

3. Onu gören de Kim Kardashian ile evlenmiş de bir tas sıcak çorbaya hasret kalmış sanır.

Hayır Kim ile evlensen yine bir tas sıcak çorbaya hasret kalmazsın. Öyle bir şikayet ediyor ki; şov dünyasındaki karısı renkli hayatından buna zaman ayıramıyor sanırsınız.

4. Deli gibi doğallık över, makyajlı yüzleri, boyalı tırnakları hor görür. Anası köyden kız alalım dese, kıyameti koparır.

Hayır bırak makyaj yapan yapsın sen yapmayanla beraber olursun değil mi? Yok gelip illa yazacak uzun uzun yazacak.

5. Sonra ne zaman böyle bir fotoğraf görse, "Bizim Kezbanlar kaşını bile almıyor, kolları kıllı zauahahahaha..." gibi yorumlar yapar.

İki post önce doğallık, sadelik övdüğünü unutur. Anadolu kadınının kollarındaki kılları da unutur, anasının kaşlarını da unutuyor. Resmi görünce mi oluyor anlamadık.

6. Bir bakıyorsun Rihanna'nın erkek arkadaşıyla ilgili bir haberin altına gidip "Rihanna sen yollusun kızım" gibi şeyler yazar.

Bir insanın Rihanna ile ne gibi bir sorunu olabilir? Kadın sanki çevirmen tuttu, bütün yorumları çevirttiriyor. Görünce de son derece kırılıp ağlayacak. Bir de sanki Rihanna tam karşısında "Evet Rihanna kızım sen yollusun!" Rihanna da vefat!

7. Twitter'da "300 tl'lik parfüm kullanan kızlar için kolonya süren kızları üzdük" diye twit atar ama hiç öyle bir durum olmamıştır.

Gerçekten de olmamıştır. Sizce olmuş mudur?

8. Böyle bir fotoğraf düştüğünde yine her şeyi unutur ve gidip "Off abi işte bu, bizim kızlar çok çirkin, götüme benziyorlar. Kütür Kütür" gibi şeyler yazar.

Ay hani Anadolu kadını ne oldu? Rihanna da yolluydu, kezbanların kolları da kıllıydı.

9. Sık sık kadınımlı şiirler paylaşır. Bir tek Can Yücel'i bilir. O da Facebook sayesinde.

Bütün şiirleri de Can Yücel yazdı sanır.

10. Kadın ve ilişkiler ile ilgili kafaları üç komuttan fazlasına çalışmaz.

Benim kadınım beni dinlemeli...Kadınımı memnun etmeyi bilirim...Bir kadını sadece bir kere affederim... İşte böyle şeyler. Farkındaysanız tek anlamlı direk gidiş biletli cümleler bunlar. Kafa karıştıracak uzun cümleler sıkıntı yaratabiliyor.

11. Delikanlılık meselesine saplantı düzeyinde takmış durumdadır.

Bu tiplerin delikanlılıkla ilgili garip bir sıkıntıları vardır. Paylaşımlarının en az yüzde otuzu delikanlı olmak üzerinedir. Devamlı ihanete uğradıklarından ve hak ettikleri değeri görmediklerinden de bahsedip dururlar.

12. Gerçek hayatlarında da alakasız yerlerde saçma sapan beylik cümleleri kurarlar.

Hayatı Facebook duvar paylaşımları gibi yaşamaya çalışırlar.

13. Ezberindeki özlü sözleri ellerinden alırsanız iki dakika senle sohbet edemeyecek insandır.

Bu da son acıklı gerçeğimiz. Karakterimizin elinden tüm ezberini aldığınız taktirde, geriye "yollu, adam, benim kadınım, amk, Rihanna, biz, oğlum, analarımız" anahtar kelimelerinden başka bir şey kalmaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
militanone

durum böyle ve doğru. bu arkadaşlar yüzünden düzgün efendi takılan erkekler hep yalnız. çünkü kadınlar böyle saçma sapan iğrenç tiplerden hoşlanıyor. yok benim erkeğim beni kıskanıcak yok maço olucak. erkekler basit yaratıklardır. maço ol derseniz ayı olur çıkar. efendi adamları seviniz. siz karlı çıkarsınız :)

mustafa-karaman6

turabi dallamasını iyi analiz etmişler

Gizli Kullanıcı

erektus sapientus errkus henüz evrim aşamasındadır.400 yıl sonra lütfen tekrar deneyiniz.

sago-kafkef

yaş 10 facede paylaştığı söz vurursunuz eyvallahda ölmessem sıkıntı büyük...! büyüyünce sonuç yukarıda..

Gizli Kullanıcı

Sonunda halimizi anlayan çıktı. 😄

Görüş Bildir