Gözde Kanser’e Karşı: 10. Kez Kanserle Mücadele Ediyor!

-

Sizlerle bu çok güzel, çok genç ve yaşına sığmayacak yetenekleri bünyesinde barındıran bu sanat aşığı kadını daha önce tanıştırmıştık.

Kanser illetini tam 9 kez yenip resmen meydan okuyan Gözde şimdi yeniden tehdit altında, 10. kez bu hastalıkla boğuşuyor. Bize yaşadıklarını aktaran Gözde’ye öncelikle çok teşekkür ediyoruz.

"Gözde Kanser'e Karşı": Kanseri 8 Kez Yenip, 9. Kez Mücadele Eden Gözde'nin Öyküsü - onedio.com
"Gözde Kanser'e Karşı": Kanseri 8 Kez Yenip, 9. Kez Mücadele Eden Gözde'nin Öyküsü - onedio.com

2006 yılında, henüz 23 yaşındayken yakalandığı yumuşak doku kanserini tam 9 kez yenmiş Gözde.

Aslında kemik üzerinde çıkan ve kolayca tedavi edilebilen bir hastalık iken, Gözde’nin abdominal yani karın içi bölgesini kendisine hedef almış.

Bugüne kadar 9 kez ameliyat geçirmiş. Her sene 1 kez nüksediyor ve karın bölgesindeki çoğu organın yarısını bu ameliyatlarda alıyorlar.

Şu anda da bağırsak, mide ve karaciğer olmak üzere vücudunun 5 yerinde 6,5 cm boyutlarında tümörler bulunuyor ve bu Gözde’nin hayatını çok zorlaştırıyor.

Peki Gözde bu hastalıkla boğuşurken boş mu duruyor? Hayır. Şu anda Yeditepe Üniversitesi’nde burslu olarak Plastik Sanatlar yüksek lisansı yapıyor. Lisansı ise Moda Tasarımı üzerine.

“Beni hayatta tutan tek şey çalışmak.” diyor Gözde ve bu çalışma hırsı ona tam 2 kez Türkiye çapında gerçekleştirilen moda tasarımı yarışmalarında birincilik getirmiş.

Hastalanmadan 1 ay önce Artist in Residence programı ile Hamburg’a gidip orada video ve botanik art üzerine bir sergi yapmış.

Harika işlerinden yalnızca biri. Çok daha fazlası için ise bir an önce iyileşmeyi bekliyor.

10. kez tekrarlayan ve Gözde’nin yaşamını zorlaştıran bu hastalık için bu kez çok kısa sürede ameliyat olması gerekiyor.

Sesini duyurmak için tekrar Onedio’yu tercih etme sebebi ise, bir önceki ameliyatı için binlerce kişinin ona Onedio üzerinden kucak açmış olması.

Gözde tekrar destek istiyor. Çünkü hayalleri büyük. İyileştikten sonra hayali Hamburg’a yerleşmek.

“Ameliyatım iyi geçerse, Hamburg’da birkaç Artist Residency’e başvuru yaptım, tek isteğim oraya gidip iş yapmak.”

Bize bir mesajı var kendisinin:

Beni hayatta tutan tek şey çalışmak, üretmek ve hayata olan bağlılığım. İnsan inanır, ister ve güçlü kalırsa her şeyi başarabilir. Bu süreçte yanımda olmanız ve desteğiniz benim için her şeyden önemli. Şimdiden herkese sonsuz teşekkürler.
- Gözde

Gözde, tüm iyi dileklerimiz, dualarımız, sevgimiz seninle ve yanındayız. 😇🙏💓 Bu hastalıktan bir an önce kurtulup ameliyatını gerçekleştirmeni umuyoruz. Hamburg'da buluşmak üzere 💕

Gözde’ye yardım etmek isteyenler için linkimiz;

Hesap numarası ise şöyle:

EMEL GOZDE BECERİKLİ

HESAP NO:124/6677064

İBAN NO: TR88 00062000 1240 0006 6770 64

GARANTI BANKASI MODA ŞUBESİ

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ilkay-ustuntas

Allah acil şifalar versin. güzel ve uzun bir ömrün olsun <3

hasan_isildak

Allah yardımcısı olsun gencecik bir kardeşimiz.

degerlii

Kanser hastalarına yardım edin, ülkemizde tedavi parasız olmuyor heleki bir bayan sa çok zor,ben bile sabah kemoterapi öğlen iş yapıyorum, Geçmiş olsun Gözde.

nankurunaisaa

İçindeki inanç gözlerinde ki umut solmasın.. Allah acil şifalar versin. Hamburg'da buluşmak üzere...

ipek98

Çok geçmiş olsun Gözde inşallah bunu atlatıp bir daha yakalanmazsın her koşulda senin yanındayız hep yüzünün gülmesi dileğiyle güzel ve güçlü kız:)

Görüş Bildir