Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Geleceğe Dönüş" Serisi Hakkında Daha Önce Hiç Duymadığınız 17 İlginç Bilgi

Sanat-

Dünya çapında bir yapım öyle kolay yapılmıyor a dostlar...

Kaynak: https://onedio.com/haber/-gelecege-donus...

Senaryo, önce 40'ı aşkın stüdyo tarafından reddediliyor.

theawesomedaily.com

O dönemde gençlik komedileri daha revaçta olduğu ve daha çok para getirdiği için hiç kimse senaryo ile ilgilenmiyor.

Senaryoyu yazan iki kişiden biri olan Bob Gale, hikayeyi yazmaya babasının lise yıllığından esinlenerek başladığını belirtiyor.

theawesomedaily.com

Babasının okuduğu lisede okumakta olan Gale, babasının lise yıllığına bakarken: "Ya aynı dönemde okusaydık da babamla arkadaş olsaydık." diye düşünüyor ve filmin ilk fikri burada ortaya çıkıyor.

Orijinal senaryoda zaman makinesinin bir buzdolabı olması düşünülüyor.

entertainment.ie

Bu fikir daha sonra, çocukların özenip buzdolabına girebileceği düşünülerek yönetmen Robert Zemeckis ve yapımcı Steven Spielberg tarafından değiştiriliyor.

Buzdolabının zaman makinesi olduğu bu senaryoda, ana karakter Marty McFly, intihar etmek niyetiyle buzdolabına giriyor.

theawesomedaily.com

Prodüksiyon tasarımcıları, dijital hız göstergesinde zaman yolculuğu yapmak için gerekli hızın 88mph olarak gösterilmesini uygun görüyor.

theawesomedaily.com

Universal Film'in yöneticisi Sid Sheinberg, filmin adının "Spaceman From Pluto" (Plüton'dan Gelen Uzaylı) olarak değiştirilmesini öneriyor.

files.doobybrain.com

Çünkü içinde "future" (gelecek) kelimesini bulunduran bir ismin, filme gösterilen ilgiyi düşüreceğini düşünüyor.

Doc Brown'ın evcil hayvanı Einstein yerine filmde yer alması tasarlanan hayvan, aslında Shemp adında bir şempanzeymiş.

theawesomedaily.com

Hill Valley için kullanılan set, daha önce iki ünlü filmde daha kullanılmıştı: "Gremlinler" ve "Bülbülü Öldürmek".

Christopher Lloyd (Dr. Brown), Marty rolü için seçilen Eriz Stolz'un işine son verildiğini öğrendiğinde önce kimden bahsedildiğini anlayamıyor. Çünkü Stoltz'e sette hep Marty diye hitap ediyorlar ve o da aktörün gerçek isminin bu olduğunu sanıyor.

i.kinja-img.com

Filmin oyuncularından Lea Thompson (Lorraine Baines), Stolz'ün gitmesinden ve onun yerine bir sitcom oyuncusu olan Michael J. Fox'un gelmesinden önce pek memnun olmamış.

theawesomedaily.com

Filmdeki sahnelerin bir çoğu Fox'un "Family Ties" (Aile Bağları) dizisindeki işine engel olmaması için gece çekiliyor.

theawesomedaily.com

Fox, "Family Ties" dizisinin çekimleri sırasında o kadar uykusuz oluyormuş ki, bazen şaşırıp kendini "Geleceğe Dönüş"ün çekimlerinde zannediyormuş.

theawesomedaily.com

Fox, DeLorean'ın içinde çekim yapmaktan gerçekten nefret ediyormuş. Çünkü zaman devre kutusunun sivri ucu, her vites değiştirdiğinde elini kesmesine neden oluyormuş.

theawesomedaily.com

Doktor ve Marty'nin nasıl arkadaş olduklarının arka plan hikayesi ise şöyle: Marty 13-14 yaşlarındayken Doktor onu laboratuvarında yakalıyor ve ona yarı zamanlı bir iş öneriyor.

theawesomedaily.com

Crispin Glover (George McFly), filmin sonundan nefret ediyormuş çünkü McFly'ların paraya kavuştukları için mutlu oldukları gibi bir mesaj taşıdığını düşünüyormuş.

theawesomedaily.com

Senaristler Zemeckis ve Gale, asla devam filmi çekmek niyetinde değillermiş; çünkü uçan DeLorean'la biten ucu açık bir sonun daha güzel olduğunu düşünüyorlarmış.

theawesomedaily.com

Hatta Zemeckis bir seferinde, kendisi yaşadığı müddetçe filmin asla devamı veya yeniden yapımının olmayacağını söylemiş.

theawesomedaily.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmettasci88

hope

Yeniden uyarlanmasına ve 3 filmde kalması gereken ve dördüncüsünün kesinlikle yapılmasına gerek olmayan, müziğini bile duyunca tüylerimin dikenlenmesine sahip olan, en sevdiğim Hollywood yapımları arasında birinci sırada yer alan yegane filmdir.

motoki

Gelecek hakkında, beyinleri çalıştırmaya başlayan çok iyi bir filmdi. İnşallah yeniden uyarlamaları olmaz.

midnight_blue

Ne seriydi be,çocukluğumun sıcak kış akşamlarında ağzımız açık izlerdik,3 bölüm de 1 er hafta arayla parliament pazar gecesi sinemasında yayınlanmıştı.Bunun yanında Alien 1-2,Predator (1987),Cyborg hala açar bazı sahnelerini yine izlerim aklıma geldikçe

schrodingerr

aslında film soyut bir konu üzerine insan hırslarını ve bencilliğini ele almış

Görüş Bildir