Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Ana Bacı' Yapmanın Anlamını Bilmeyen Vedat Milor Kalitesiyle Bizleri Utandırdı!

4.6bPAYLAŞIM

Vedat Milor akademisyenlikten gurmeliğe, televizyonculuktan yazarlığa kadar uzanan dolu dolu CV'siyle ülkemizin yetiştirdiği en dolu insanlardan biri.  Twitter'ı aktif olarak kullanan Milör,  kızının yaşadığı tatsız bir olayı takipçileriyle paylaştı. Ardından yaşanan olaylar silsilesine hep beraber bakalım.

1. Vedat Milor ülkemizden çıkmış büyük değerlerden bir tanesi.

Yetenek Konusunda Çıtayı Arşa Yükselten ve Gurmeliği Bize Sevdiren Mütevazı İnsan: Vedat Milor - onedio.com
Yetenek Konusunda Çıtayı Arşa Yükselten ve Gurmeliği Bize Sevdiren Mütevazı İnsan: Vedat Milor - onedio.com

Vedat Milör, hepimizin bildiği o nezaket dolu üslubuyla Twitter'dan da paylaşımlar yapıyor.

Milor, geçtiğimiz günlerde başından geçen can sıkıcı bir durumu takipçileriyle paylaştı:

Amerika'da yetişmiş kızı Ceylan Handan, Türkçe'yi az bildiği için postacıdan azar işitmişti.

Kızının incinen gururundan dert yanan Milör, olayın ailesini aşırı üzdüğünden dem vurdu.

Postacının haddini aştığını takipçilerine tatlı bir dille anlattı.

Gelgelelim, Vedat Milör'ün içten bir dille yazdığı bu flood, art niyetli kişiler tarafından anında başka yerlere çekilmeye çalıştı.

Milör, beyfendiliğini ve soğukkanlılığını koruyarak yorumun çarpıtıldığını belirtti.

Milör'ün yaşadığı haksızlıklara dayanamayan takipçileri, Vedat Milör'e anladığımız dilden konuşmasını tavsiye etti. 'Ana Bacı' yapmasını.

Ancak Vedat Milör, 'ana bacı' yapmanın anlamını bilmiyordu. Evet.

Asalet ve nezaketin timsali, bizleri bilmediğiyle şaşırtmış, utandırmış, bir kez daha kendisine hayran bırakmıştı.

Vedat Milör kibarlığının birazına sahip olsak ülke olarak çok fazla yol kat edebiliriz.

Vedat Milör kalitesinin tutkunuyuz.

Biz seni hak etmiyoruz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeyzeyy5

adam be

irem-gokkaya1

Şöyleki kesinlikle sizi hak etmiyoruz denilemez!Bir iki insanın yaptığı karaktersizlikten dolayı ülke kapsamında konuşulması bence doğru değil.Ha olduki bütün ülke karaktersiz mükemmel insanları hak etmeyecek kadar kötüyüz ülkeni değiştirmek için çabala bir çocuk ileride 3 çocuğun değişmesine sebep olur belki.Bu arada Vedat Milör'e uğraşmıyor demiyorum ama insanların sanki ülkemizin hepsinin böyleymiş gibi profil yaratmaları hoş değil

ulas-c.-cakmak

Kafasının içinde sinekler uçuşan geri zekalı öğrendiği üç beş süslü sözcükle aklı sıra laf sokuyor. Batılılar buna "Buzzwording" diyorlar. Hani bizim şu pembe solcular gibi "proleterya,diyalektik, vs." tarzında sözcükleri art arda sıralayıp bilgisizliklerini örtmeye çalışması gibi. Ağzı olan konuşuyor gerçekten çok rahatsızlık verici bir durum. Hele Vedat Bey gibi her açıdan seçkin bir adama bu büyük saygısızlık.

Gizli Kullanıcı

Yallah arabistana

deen-tharkuho

Solcular hariç diğerlerine katılıyorum siz kara sağcılar her eleştiri kelimenin sonuna solcuları eklemezseniz olmaz

ulas-c.-cakmak

Bak işte kendi gibi düşünmeyen herkese sağcı diyen cahil solcu örneği. Önermemi haklı çıkardığın için sağol. Ben gerçekleri söylüyorum. Ülkede ki solcuların yüzde sekseninin popüler kültür solcusu olduğu ayan beyan ortada. Özellikle dikkat çekip aykırı görünmek ve çevre edinmek için solcu olunuyor bugünlerde. Nerede kaldı Nazım Hikmet,Sabahattin Ali,Deniz Gezmiş gibi yurtsever kültürlü solcular? çevrede solcu kürküyle dolaşan Kürtçü sıçanlardan söz etmiyorum bile.

ulas-c.-cakmak

Belli ki arabesk bir solcu olduğun için anlatmaya çalıştığımı anlamıyorsun. Ben ne sağcıyım ne de bir ideoloji yanlısıyım. Çünkü sağcılık-solculuk, sosyalizm,faşizm,liberalizm hepsi kalıplaşmış ve dogmatik ideolojilerdir. Tıpkı dinler gibi. Zaten Marksistlerinde çoğu ideolojilerini din gibi görür, çevremden biliyorum. İdeolojiler insana esin verebilir tabii ki. Ancak hepsi tek başına eksiktir. Ben ulusal toplumcu, bilimsel düşünceye sahip birisiyim. Az gelişmiş beynin insanların siyasi görüşlerini ancak sağ-sol yöntemiyle ayırt edebiliyorsa bu senin sorunun. Senin gibi içi boş kabukları zamanında piyon olarak kullanıp bu ülkeyi savaş alanına çevirdiler. Hala da o aptalca kavgalar sürüyor. Ulus olarak böyle sığ tartışmaları terk ederek evrensel gerçeklerle geleceğin yüksek uygarlığını inşa etmeye başlamamız gerekirken kent çomarlarının ve taşra çomarlarının kaprisleriyle uğraşıyoruz.

ulas-c.-cakmak

Bak yorumunu da silmiş ödlek herif. Yatacak yeriniz yok sizin cahil haşereler.

rdzdmr_

Süpersin dostum.

karelahana

Bence haklısın yalnız özel değilsin öfke sorununu saldırganlık içgüdünü yenememiş ortaya kusmuşsun. Kendini aşmış biri sanma sen de insanları katagorize edip aşağılıyorsun. Kibirli pembe çomar;) herkesin çomar olduğu bir paralel evrende sen prens mi olacağdın

ncyigit1907

bu ülkeye 10 gömlek büyüksün.....bunu şimdi anlamadın cep telefonun deize düştüğünde bile istifini bozmadan yemek yediğiniz gün anlamıştım...

kenben

ne guzel dertler var :)

d-503

valla keşke bende benden özür dilemesi gereken firmaları taglesem

moseschrist

keske bende unumu eleyip etegimi assam, cocugum amerikalarda okusa kultur soku yasasa, bende mukemmel kariyerimin emekliligini yemek yemek ve keyif yapmak uzerine konusarak gecirsem.. ah ah ne imrendim

Görüş Bildir