Zabıtalar Ihlamur Tezgahına El Koymuştu: Haluk Levent Recep Amca'ya Ulaştı

 > 
840PAYLAŞIM

Adapazarı'nın en işlek caddesinde yer tezgahında ıhlamur satmaya çalışan yaşlı adam, tezgahına zabıta tarafından el konulunca, "Onlar benim çocuklarımın rızkıydı. Ben bu yaştan sonra para kazanmaya çalışıyorum emeğimi geri verin" diye gözyaşı döktü. Yaşanan hadiseye duyarsız kalmayan Haluk Levent, dün ıhlamur satan yaşlı adama kurucusu olduğu AHBAP derneği aracılığıyla ulaşmaya ve yardım etmeye çalıştıklarını söylemişti. Levent, bugün sosyal medya hesabından isminin Recep Aktaş olduğu öğrenilen ıhlamur satıcısına ulaşıldığını, yaşlı adamın yardıma ihtiyacı olmadığını belirtip, "ben emeğimle ıhlamur satıyordum" dediğini aktardı. Öte yandan Sakarya Belediyesi'nden yapılan açıklamada Aktaş'tan özür dilendi ve ıhlamurlarının kendisine iade edildiği belirtildi.

Dün Adapazarı şehir merkezindeki insanların yoğun olduğu Çark Caddesi üzerinde yer tezgahı kuran yaşlı bir adam, ıhlamur satmaya çalıştı. Bölgede devriye gezen zabıta ekipleri yaşlı adama satış yapmasının yasak olduğunu belirterek, tezgahındaki ıhlamur dolu poşetleri aldı.

İşte o anlar 👇

Ihlamurları elinden alınan yaşlı adam caddenin kenarındaki bir pasajın önüne oturarak sinir krizleri geçirdi. Gözyaşlarına boğulan yaşlı adamı teselli etmeye çalışan vatandaşlar, zabıta ekiplerine tepki gösterdi.

Yaşlı adam ise, "Onlar benim çocuklarımın rızkıydı. Ben bu yaştan sonra para kazanmaya çalışıyorum emeğimi geri verin. 80 yaşındaki adamın malını almak nedir. Benim çocuklarım doymasın mı?" diyerek uzun süre ağladı.

Yaşlı adamın tezgahına el konulmasına sosyal medyadan çok sayıda tepki geldi...

Yaşanan olaya duyarsız kalmayan Haluk Levent, kurucusu olduğu AHBAP derneği aracılığıyla yaşlı adama yardım edileceğini söylemişti

Ve AHPAB ıhlamur satan yaşlı adama ulaştı. İsminin Recep olduğu öğrenilen ıhlamur satıcısı yardıma ihtiyacını olmadığını söyledi ve "ben emeğimle ıhlamur satıyordum" dedi

Sakarya Belediyesi: "Ihlamurlar Recep amcamıza iade edildi"

Sakarya Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bayram öncesi yapılan rutin zabıta denetimi kapsamında şehir merkezinde seyyar satıcılarla ilgili çalışma yapılmıştır. Şehrimizin en işlek caddesinde seyyar olarak ıhlamur satan Recep amcamız ile zabıta ekiplerimiz arasında hepimizi üzen bir hadise yaşandı. Dün gece Recep amcamıza ve ailesine derhal ulaşılmış ve ıhlamurları kendisine teslim edilmiştir. Recep amcamıza destek sağlamak için kurulan diyalog neticesinde aile bireyleri sosyal yardıma ihtiyaçları olmadığını belirtmişlerdir.

İlk inceleme sonunda zabıta ekiplerinin olay anında Recep amcamızı rencide edecek sözlü bir davranışının olmadığı görülmüştür. Ancak zabıtanın ıhlamur fidelerine geçice süreliğine el koyması Recep amcanın duygusal olarak kırılmasına neden olmuştur. Bir bayram arifesinde Recep amcamızı incitmek ve kamuoyunda bu şekilde gündeme gelmek herkesten çok bizleri üzdü. Bu olayla ilgili başta Recep amcamız olmak üzere kalbi incinen tüm vicdan sahibi halkımızdan özür diliyor, hayırlı bayramlar diliyoruz."

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir