Yüzde Kaç Trakyalısın?

-

Trakya ve Trakya insanı ülkemizin en büyük değerlerinden. Trakyalı olmak bir ayrıcalıktır. Pekii, bakalım sen gerçekten Trakyalı mısın? Yüzde kaç Trakyalısın? Öğrenmek için haydi teste!

1. Haydi başlayalım. Trakya bölgelerinden hangisi ülkemiz sınırları içinde değildir?

2. Trakya toprakları Türkiye'nin dışında 2 ülkeyi daha kapsar. Peki hangisi bu 2 ülkeden biri değildir?

3. Trakya Dili ve Edebiyatı'na ait bir kelimede sıra. Bakalım anlamını biliyor musun?

4. Biraz ağız sulandıralım. Hangisi mükemmel lezzetleriyle ünlü Trakya mutfağına ait bir yiyecek değildir?

Elbasan tava
Satır et
Peynir helvası
Oğlak kebabı
Kabak çiçeği dolması
Tava ciğeri

5. Hangi müzik aletinin sesini duyduğunda için daha bir kıpır kıpır olur?

Akordiyon
Klarnet
Tulum
Zurna
Org
Buzuki

6. Sadece Trakya yöresine ait bir kullanım: '' Somak şişirmek''. Anlamı ne ola ki acaba?

7. Biraz zorlayalım bakalım. Hangi ünlü Trakyalı değildir?

Tarkan
Candan Erçetin
Muazzez Ersoy
Rafet El Roman
Ece Erken
Arda Turan

8. Geldik son soruya. Görseldeki kelimelerden kaç tanesi aile içinde çokça duyduğun kelimelerdendir?

%100 Trakyalısın!

Verdiğin yanıtlara göre senin Trakyalılık oranın yüzde 100.  Damarlarında oluk oluk Trakyalı kanı akıyor. Trakyalı olmak senin için bir yaşam biçimi, bir tutku... Trakya'nın her karış toprağına, kültürüne, her şeyine aşıksın. Hayatta en çok övündüğün şeylerin başında geliyor Trakyalılık. Büyük bir tutkuyla bağlısın toprağına. Biz Trakyalılar bayağı bir neşeli oluruz. Sende de bu neşe bu mutluluk mevcut tabii haliyle. E bu da bizim bir artımız olsun değil mi? :)

%75 Trakyalısın!

Verdiğin yanıtlara göre senin Trakyalılık oranın yüzde 75. Buna şaşırdığını sanmıyoruz. Trakyalılık senin genlerine işlemiş. Trakya senin yaşamında büyük etkiye sahip. Ailen, toprağın, kültürün... Bunlar senin için hayatta olmazsa olmazlardan. Trakya insanı biraz böyledir zaten herkes bilir. En batısından en doğusuna hayran olduğun Trakya'ya bağlılığın takdir edilesi. Keşke herkes senin gibi toprağına, kültürüne aşık olsa.

%50 Trakyalısın!

Verdiğin yanıtlara göre senin Trakyalılık oranın yüzde 50.  Yani sende Trakyalılık var tabii bu gerçek ama biraz Trakya'yı ihmal etmişsin gibi. Göç edip diğer şehirlere, toprağını unutmuşsun gibi. Nasıl seviyorsan öyle davran en önemlisi bu tabii ama Trakya her zaman kollarını açmış seni bekliyor olacak. Trakya böyledir, insanı onu çok sever o da insanını çok sever. :)

%33 Trakyalısın!

Verdiğin yanıtlara göre senin Trakyalılık oranın yüzde 33. Sana Trakyalı diyemeyiz, ama değilsin de diyemeyiz; hatta Trakyalı olmaya biraz yakın olduğunu söyleyebiliriz! Genlerinde bir yerlerde buna dair izler var ama sen pek bundan hoşnut değilsin gibi. Trakya gibisi var mıdır ya? Yemekleri, havası, insanı... En kısa sürede bir Trakya turu yapıp, toprağınla bir kucaklaş. Bizden sana tavsiye. Emin ol çok iyi gelecek. :)

%17 Trakyalısın!

Verdiğin yanıtlara göre senin Trakyalılık oranın yüzde 17.  Senin için tam bir Trakyalı diyemeyiz ama içinde bir yerlerde buna dair izler var. Çok fazla değil ama... Olsun. Ufacık da olsa Trakyalılık taşımak çok şey katar insana. Kıyısından, köşesinden bir şeyler kapmak bile insana çokça şeyler öğretir, anlatır. Bu bile mutlu olmak için bir sebep değil mi? :)

%0 Trakyalısın!

Verdiğin yanıtlara göre senin Trakyalılık oranın yüzde 0 Bu testi neden çözdün gerçekten bilmiyoruz. Çünkü sende Trakyalılığa dair hiçbir şey yok. Belki Karadenizlilik vardır. Bakalım var mıymış? Buraya alalım seni :)

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatih-koksal4

%100 trakyalı çıktım ama karadenizliyim :) eski kız arkadaşım burgazlı idi ondan kalmış bilgilerim var ayrıca severim trakyayı ;)

efe-emir1

Ben ztn Trakyalıyım ve %100 çıktı :D

melisa40

%100 Trakyalısın şu an bilgisayarı kırabilirim bir karadenizliye nasıl böyle bir laf söylenir.Bu benim için en büyük hakarettir.

erda-can-kervan

%100 çıktı, Trakya ile hiçbir alakam yoktur Avrupa ile tek alakam dedemin babası falan selanik li. İlginç xjfnxnf

esu500

%17 Trakyalı! Maalesef ki ben Trakyalı değilim benim %0 Trakyalı olmalıyım

Başlıklar

Katarmüzikyiyecek
Görüş Bildir