Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Youtube'u Hala İzlenebilir Kılan ve Çok Bilinmeyen Türk Kanallar

3PAYLAŞIM

Challange, Slime ve Oyun Videoları İzlemekten Bıkanlar İçin Birbirinden Kaliteli 10 Youtube Kanalı

Youtube'da her sosyal medya alanı gibi kullanım biçimine göre "çöp" veya "ganimet" olarak değerlendirilebilir. Saçma sapan videolara maruz kalsak da biraz araştırınca her konuda kaliteli içerik bulmak mümkün. Tabii bu araştırma için belli kriterler belirlemek gerekiyor önce. Bu liste şu kriterlere göre belirlenmiştir:

1- Hızlı konuşunca sempatik olduğunu düşünmeme.

2-Videonun başında beğeni istememe.

3-Videoyu "Merhaba arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz" diyerek açmama.

4-Arkadaşının kafasına yumurta atma türevinden şakaları video içerik sanmama.

5-20 dakikalık videonun 19 dakikasında kendini övmeme.

6-Ne olur bağış yapın, lütfen Patreona 3-5 atın nidalarıyla dilenmeme.

Not: Bunlar benim takip ettiklerim, sizin bildiğiniz ama bu listede olmayan kanallar varsa onları da siz yazıverin.

Bir Academia Hayalhanesi - Serkan Özburun

Aylık bilmem kaç bin TL cirosu olan kitapçısını satan ilahiyatçı bilge :) (neden böyle söylediğimi videolarını izleyince anlayacaksınız)

Sevgilisi Gizem'le birlikte insanlara farklı bakış açıları sunmaya çalışıyor.

Çay içmeden cümle kurmayı sevmeyen bu ilahiyatçı abimizi algı kapasitesi yüksek olmayanların izlemesi önerilmez zira kendisi bildiğiniz tüm tabuları, tüm putları yıkmak için saatlerce konuşup kafanızı bulandırabilir.

Gizem de seslendirme yaparak kanala içerik üretiyor.

Davut Dağ

Neye inandığını bir türlü anlayamadığımız Davut Dağ, teoloji konusunda yetkili olmasa da bilgili bir abi.

Kimsenin açıktan soramadığı soruları sorduğu yetmezmiş gibi bir de cevaplıyor.

Önceleri kendisini Edip Yüksel cosplayi sansam da kendi inancı konusunda ondan daha cesur ve samimi olduğunu söylemeliyim. Videolarında fon olarak kullandığı kitapların hepsini okuduğunu söyleyen lakin kimseyi buna inandırmayı başaramayan Davut Dağ, samimi açıklamalarıyla listemize girmeye hak kazandı.

Bizimlesin Davut...

Aybike Turan

Kanal içeriği biraz karışık olsa da son dönemde mitolojiye sarmış ve dikkatimi çekmeyi başarmıştır kendisi.

Sempatik ekürisi Berna ile birlikte mitolojiyi keşfe çıkan Aybike, kendi mitolojimize de uzak kalmayalım diyerek bazı videolarda Acemi Filozof kanalından Ceren'i konuk edip Türk mitolojisinin bilinmeyenlerini de anlatıyor.

Makyaj dışında hiçbir şey yapmayı beceremeyen kadınların milyonlar izlendiği Youtube'da izlenme sayıları çok düşük ama böyle giderlerse istikrarlı bir şekilde büyüyecekleri kesin.

Acemi Filozof kanalını da ziyaret etmeyi unutmayın.

Alp Işık

Türkiye'nin Bitcoin elçisi, ekonomik sistemin Don Kişot'u, Illuminati ve bilumum ekonomi yönlendiricilerinin peşinde olduğu adam! Karşınızda Alp Işık...

Hakkında BTC zengini olduğu rivayetleri kulaktan kulağa yayılmasına rağmen insanlara bitcoinin ne olduğunu ve sistemin nasıl işlediğini anlatmaya çalışan bitcoin gönüllüsü. BTC'nin önlenemez yükselişin sürdüğü iki yıllık süreçte hatırı sayılır bir kitleye ulaşmış olsa da hala hak ettiği ilgiyi görmediğini düşündüğüm kişilerden.

BTC ile ilgili bilmek istediğinizin tüm soruların cevaplarını Alp'n kanalında bulabilirsiniz.

Doğrucu Lavuk

Vaktiyle Onedio'da spam sayılacak düzeyde self-ad yapmaya çalışan gayretli bir kişilik kendisi. 5-10 video ve 100+ aboneden sonra açtığı kanallara ulaşılamıyor ama bir süre sonra dönüp yeni bir kanal açıyor ve doğru bildiğini anlatmaya devam ediyor. Bazen kafa açıyor, komplo teorilerine sarıyor, yaşamın sırrını verir gibi konuşmasına rağmen veremiyor. Ne yapıp edip gündemi dine bağlamasıyla meşhur olacak bir arkadaş, önlerden rez alın derim.

Doğukan Güven Nomak

Kendisini yeni keşfettim, tüm videolarını izlemedim. Türkiye'deki beyaz yakalılarla röportajlar yapıp gençlerin ilham almasını sağlamak gibi bir amacı olduğunu düşünüyorum. Beyaz yakalı olmak istiyorsunuz ama biraz gaza mı ihtiyacınız var? Tam yerine geldiniz, kanalı izleyin ve ihtiyacınız olan gazı alın. Artık siz de bir beyaz yakalısınız.

GİG Canlı Yayınları

Amerikan komedi dizisi tadında izlerseniz hayli eğlenceli bir kanal.

Kanaldaki maskeli ve tombalak arkadaş olan İbrahim'in tiksindirici üslubuna, yersiz islam düşmanlığına, elle tutulur yanı olmayan argümanlarına ve konuyu sürekli patreondan bağış olayına getirmesine rağmen sadece İlyas'ın bilgi veren videoları için takip edilebilir.

Başka bir arkadaş daha var ama onun ne anlatmaya çalıştığını çok anlamıyorum, belki de tarzı bana çok uzak olduğundan anlamakta sorun yaşıyorum.

Uyarı: Maskeli tombalak arkadaşı zinhar izlemeyin, hatta İlyas'a bir kanal açtırıp onu dinleyelim sadece...

Gökbey Uluç

Meraklısına hitap edebilecek bir kanal daha.

Gökbey Uluç'un, Göktürkçe öğrenmek isteyenlere, rahat anlaşılır bir biçimde anlattığı derslerle yardımcı olmaya çalıştığı bir kanal.

Dedelerinin mezar taşlarını okuyamayanlar bu kanaldaki videoları izleyip okumaya başlayabilir.

TARİHİN BİLİNMEYEN YÜZÜ

Levent YILDIZ'ın sunduğu ve Cengiz ÖZAKINCI'nın sürekli konuk olarak katıldığı, Kanal B'de yayınlanan Tarihin Bilinmeyen Yüzü isimli programın Youtube kanalı. Yıllardır televizyon izlemediğim için bu tür kaliteli programlardan ancak rastlantı ile haberdar olabiliyorum. Tarihin tamamen belge ile konuşulduğu bu kanalda doğru bilinen birçok yanlış anlatılıyor. Yorumları beğenmeseniz bile verilen bilgilerden faydalanacağınızı düşünüyorum.

Ver Elini Amerika

Son zamanlarda çok meşhur olan gurbetçi kanalları arasında gördüğüm en kaliteli olanı. Elitistler, monşerler toplanın bakalım...

Gittiği memleketin hatunlarına kendini pazarlamak için yapmadığı pislik kalmayanlardan, 30 dakika vlog çekip düzgün bir cümle bile kuramayanlardan, yaptığı tek şey görgüsüzlük olanlardan sıkıldıysanız ama yine de uzak diyarlardaki yaşamın nasıl olduğunu bilmek istiyorsanız izlemeniz gereken kanal kesinlikle Ver Elini Amerika.

Ailece gittikleri Amerika'da neler yaşadıklarını anlatan kültürlü bir ailenin kanalı.

Elitlik, kültür falan demişken sabah akşam operaya gidiyorlarmış gibi düşünmeyin.

Onlar da fiyat karşılaştırması ve sistem eleştirisi yapıyor ama sizin koşullarınıza sövmeden, kırmadan ve dökmeden. Ayrıca hepinizin imreneceği tam bir çekirdek aile. Çok tatlı iki çocukları var ve onların videolardaki tepkilerini izlemek gayet eğlenceli. Proje kanalı olsa ancak bu kadar güzel olur.

BONUS - Barış Özcan

Hala bilmeyen varsa diye Türkiye'nin en kaliteli Youtube kanalını da koyayım dedim.

Diğer kanalların da Barış Özcan gibi hak ettikleri yerlere geldiğini, en azından saçma sapan içeriklerden fırsat bulup daha fazla ön plana çıktıklarını görürüz umarım.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir