Görüş Bildir
Haberler
YKS
YKS Tercihleri Başladı Mı? YKS Tercih Kılavuzu Yayınlandı Mı?

YKS Tercihleri Başladı Mı? YKS Tercih Kılavuzu Yayınlandı Mı?

Milyonlarca üniversite adayı öğrencinin katıldığı YKS sonuçları geçtiğimiz hafta içinde sürpriz şekilde açıklandı. Sınava katılan yaklaşık 2 milyon öğrenci, sonuçlarını öğrendi ve tercihler için hazırlıklara başladı. ÖSYM, sonuçların açıklanmasından sonra 2021 güncel YKS tercih kılavuzunu da erişime açtı. Peki, YKS tercihleri başladı mı? YKS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte YKS tercihleriyle ile ilgili tüm bilinmesi gerekenler…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

YKS Tercihleri Başladı Mı?

YKS Tercihleri Başladı Mı?

ÖSYM, 2021 YKS Tercih Kılavuzunu şu şekilde açıkladı;

2021-YKS tercih işlemleri, 05 Ağustos 2021 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 05-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle veya  ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 13 Ağustos 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

2021 YKS TERCİH KILAVUZU

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın