Görüş Bildir
Haberler
YKS
YKS Ek Yerleştirme Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

YKS Ek Yerleştirme Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

Üniversitede okuma hayali kuran öğrencilerin YKS 1. ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 20-23 Eylül tarihleri arasında alınan YKS 1. ek yerleştirme tercih sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Tercihlerini yapan öğrenciler, sonuçları ÖSYM internet sitesi veya ÖSYM AİS üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle öğrenebilecek. Peki, YKS 1. ek yerleştirmede üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye’de üniversite yerleştirme heyecanı devam ediyor. Koronavirüs sebebiyle yaklaşık iki yıldır kapalı olan üniversitelerde, bu yıl yüz yüze eğitim yapılacak. YKS ilk yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından duyuruldu.

YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖSYM, YKS ilk yerleştirme sonuçlarını şu şekilde duyurdu;

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 01 Ekim 2021 tarihinde saat 10.30'dan itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Sorgula

YKS Ek Yerleştirme Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

YKS Ek Yerleştirme Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

YKS ek yerleştirme tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite kayıt tarihleri de belli oldu. YKS 1. ek yerleştirmeden kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler, elektronik kayıtlar ise 04-05 Ekim 2021 tarihleri arasında, kayıt işlemleri 04-07 Ekim 2021 tarihleri arasında yapabilecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın