Evine 15 Günde 3. Kez Giren Hırsıza Mektup Yazdı: 'Ömrümün Kalan Günlerinde Üzme Beni Daha Fazla'

 > -

Antalya'da yaşayan 87 yaşındaki Şükriye Altındağ, 15 günde 3 kez evine giren ve kirası olan 200 lira, bozuk para ve 2 teneke sıvı yağını çalan hırsıza yazdığı mektupla seslendi. Altındağ, kapısına astığı mektupta, "Üzme beni daha fazla ömrümün şu son günlerinde" dedi.

Antalya’nın en eski mahallerinden biri olan Balbey Mahallesi’nde yaşayan Şükriye Altındağ’ın başı hırsızlarla dertte. Geçen yıl hırsızların anneler gününde alınan boncuklu çantayı çaldığını belirten Altındağ, son 15 günde hırsızın 3 defa evine girmesinden yakındı.

Hırsızın son girişinin ardında soluğu muhtarın yanında aldı

Hırsızların 2 hafta önce evine girdiğinde ev kirası olarak sakladığı 200 lirasını çaldığını anlatan Dalkılıç, geçen hafta da bozuk paralarının çalındığını söyledi.

Önceki gün ise hırsızın iki teneke sıvı yağını çalmasının ardından Altındağ, soluğu Balbey Muhtarı Abdullah Uyaroğlu’nun yanında aldı.

"Üç ayda bir 705 lira alıp, yapılan yardımlarla geçiniyorum"

Muhtara tansiyonunu ölçtüren Şükriye Altındağ, destek istedi. Altındağ, "Kapıyı ite kaka açmışlar. Kulaklarım ağır duyduğumdan fark etmedim. Yiyecekleri bile toplayıp götürmüşler. Hırsızın Allah belasını versin.Üç günlük ömrümü bana zindan etti. Üç aydan üç aya 705 lira alıyorum, onu da kirama yatırıyorum. Yardımlarla geçinme savaşı veriyorum. Hırsız aldıklarını getirsin, sevineyim" dedi.

Hırsıza mektup yazıp kapısına astı: "Kuldan utanmıyorsan, Allah'tan kork"

Muhtarla birlikte mektup yazan ve bunu evinin kapısına asan Altındağ, hırsıza şöyle seslendi:

"Hırsız aklını başına al. Ben 90 yaşında yaşlı bir kadınım. Bu evime üçüncü girişin. Kuldan utanmıyorsan Allah’tan kork ve utan. Benim evimde 3- 5 lira ekmek parası ya vardır ya yoktur. Üzme beni daha fazla ömrümün şu son günlerinde."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir