Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YGS İçin Geri Sayım

Anasayfa > Gündem

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 13 Mart Pazar günü yapılacak. 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin (ÖSYS) ilk basamağı olan 2016-YGS'ye 2 milyon 178 bin 563 aday katılacak. Sınav, 173 il/ilçe sınav merkezinde, yaklaşık 7 bin 300 binada, 117 bin salonda, 303 bin sınav görevlisi ile gerçekleştirilecek.

13 Mart 2016'da saat 10.00'da yapılacak YGS'ye başvuran adayların sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren giriş belgesini, T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin 'ais.osym.gov.tr' internet adresinden edinecek.

Sonuçlar 25 Mart'ta açıklanacak

Sonuçlar 25 Mart'ta açıklanacak

YGS, 13 Mart 2016 Pazar günü tek oturumda yapılacak. Saat 10.00'da başlayacak sınav 160 dakika sürecek. YGS'de uygulanan testlere verilen cevaplar, her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacak. Adayların Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testlerinden her biri için birer standart puanı hesaplanacak. 

ÖSYM, bu yıl adaylar için bir yenilik yaparak, sınav sonuçlarını açıklama takvimini de belirledi. Buna göre, YGS sonuçları 25 Mart 2016'da açıklanacak.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
337
211
99
21
12
10
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Gökçe Danacı

şu an ne hissettiğimin bile farkında değilim. zaman nasıl geçti onu bile anlamıyorum.

Berkut Keskin

hey yavrum hey liselilere bak bee birden içim cızz etti lan seviyom sizi. okulların önünde kurbanlık kuzular gibi beklediğimiz öss ler geldi aklıma :) ama um... Devamını Gör

dilara

yalnız çok güzel moral verdin :)

Recep Firat

Haberi mi yapılır bunun? Stres x2