Yeterli İmza Toplayamadığı İçin Baro Kuramayan Selman Öğüt'ten Tepki: 'Bu Bize Ayıp Olarak Yeter'

 > 
169PAYLAŞIM

AKP'nin yasalaştırdığı 'çoklu baro' düzenlemesinin ardından 'yandaş baro' kurmak için yeterli imzaya ulaşılmamasına Selman Öğüt'ten tepki geldi. Öğüt, Twitter'da yaptığı paylaşımda 'Bu bize ayıp olarak yeter' ifadesini kullandı. 

AKP'nin baroları bölmek için yasalaştırdığı “çoklu baro” düzenlemesinin ardından İstanbul'da yeni baro kurmak isteyen yandaş hukukçular, yasanın gerektirdiği sayıda avukatın imzasına ulaşamadı. Yasa gereği en az 5 bin avukatın kayıtlı olduğu ilde 2 bin avukatın imzasıyla yapılacak başvuru sonucunda yeni bir baro kurulabiliyor.

Ancak AKP'ye yakın avukatların 2 bin imzayı toplayamadığı Salman Öğüt’ün tepkisiyle ortaya çıktı.

Pelikan’ grubunun önde gelen isimlerinden olduğu ileri sürülen Selman Öğüt Twitter’dan yaptığı paylaşımda Cavit Tatlı’yı da hedef alarak, “Cavit Tatlı ismi ise ayrı bir garabet!” dedi.

Selman Öğüt'ün paylaşımı ve açıklaması şöyle 👇

İstanbul”da 50 bine yakın avukat var. Baro kuralım dedik, aylardır 2000 imza toplanamadı. Bu bize ayıp olarak yeter! Her şeyi Erdoğan’dan beklemek gibi bir hastalık var bizim cenahta. Parti ne yapar, 'STK’lar ne işe yarar? Soran yok! Cavit Tatlı ismi ise ayrı bir garabet!”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir