Yere Göğe Sığdıramıyorlar! Ortadoğu'da En Çok Sevilen Dizi Oyuncularımız

1.8bPAYLAŞIM

Türkiye adeta dünyaya dizi üretiyor. Piyasamızın dizi yıldızları da tüm dünya ve özellikle Ortadoğulular tarafından fazlasıyla beğeniliyor. 

Belki kültürel yakınlıktan, belki de dini; bazı dizi oyuncularımızın Ortadoğu ülkelerindeki ünü, buraları aratmıyor. İşte o ünlüler...

1. Tuba Büyüküstün, Ortadoğu'da en büyük hayran kitlesine sahip ünlümüz. Hatta Arap bir hayranı güzel oyuncu için kitap bile yazdı.

Arap medyasının gözdesi olan Büyüküstün defalarca En İyi Oyuncu ödülüne layık görüldü. Emmy Ödüllerine adaylığı dahi var!

2. Beren Saat de Aşk-ı Memnu'dan beri Arapların gözdesi. Kıvanç Tatlıtuğ'dan bile daha çok seviliyor.

Her yıl Ortadoğu’nun müzik, sinema ve TV dallarında en başarılı isimlerinin seçildiği “Murex D’or Ödülleri”nde, Beren Saat “En iyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı.

3. Murat Yıldırım da İmane Elbani ile evlenerek Arap dünyasının eniştesi oldu. Fakat öncesinde de gayet seviliyordu.

Murex D'or Ödül Töreninde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü Beren Saat ile birlikte almıştı. Özellikle Fas ve Lübnan'da büyük hayran kitlesi var.

4. Burak Özçivit Ortadoğu'da tek başına barışı sağlayabilir, o derece seviliyor!

Hem yakışıklılığıyla ve Kara Sevda dizisiyle kalpleri kazanırken, bir taraftan da Ortadoğu ülkelerinde açtığı restoranlarıyla kendini iyice sevdiriyor. Genç oyuncunun Kuveyt'te bir Türk restoranı var. Sık sık reklam çekimleri için Dubai'ye giden Özçivit, rekor miktarda paralar talep etmesiyle de biliniyor.

5. Lakin Arap dünyasındaki "ideal erkek" standartlarını belirleyen kişi kesinlikle Kenan İmirzalıoğlu! Büyük bir hayran kitlesi Balkan ülkelerinde de var.

Çok seviliyor, Ezel dizisinden beri oraların en prestijli ve aranan yıldızlarından. Hatta öyle ki; İmirzalıoğlu'nun İstanbul'daki otellerine Arap hayranları sırf ona ait olduğu için misafir oluyorlar.

6. Meryem Uzerli'yi Ortadoğu ülkeleri de Sultan olarak bellemiş durumda!

Beyrut'ta BIAF 2016'da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Muhteşem Yüzyıl Dubai başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinde çılgınlık boyutundaydı neredeyse! Uzerli sık sık reklam çekimleri için de Ortadoğu ülkelerine gidiyor.

7. Tolgahan Sayışman da enişte kontenjanından sevilenlerden!

Asla Vazgeçmem dizisi ve  Almeda Abazi ile süren ilişkisi onu Ortadoğu ülkelerinin en sevilen yıldızlarından biri haline getirdi. Tolgahan Sayışman da Birleşik Arap Emirliklerinde ticarete girmeyi düşünüyor.

8. Hazal Kaya da çok seviliyor; hatta saplantılı hayranları bile var!

Geçtiğimiz sene İranlı bir hayranı Hazal Kaya'yı takip edip korkutmaktan dolayı ceza almıştı. Hazal Kaya, İslam coğrafyasında adeta "ideal kadın" olarak görünüyor.

9. Bergüzar Korel'in Karadayı dizisi ile başlayan Ortadoğu şöhreti, eşi Halit Ergenç'i bile geçti!

Bergüzar Korel'in Karadayı dizisi ile başlayan Ortadoğu şöhreti, eşi Halit Ergenç'i bile geçti!
Bergüzar Korel'in Karadayı dizisi ile başlayan Ortadoğu şöhreti, eşi Halit Ergenç'i bile geçti!

Balkan ülkeleri ve Güney Amerika ülkelerinde de kalabalık hayran grupları var. Bu kadın dünyaca seviliyor diyebiliriz; adeta gururumuz!

10. Lübnanlı şarkıcı Rola Saad'in bir klibinde yer almasıyla, Kıvanç Tatlıtuğ da Ortadoğu'nun arzu nesnesi haline gelenlerden...

Kıskanırız, paylaşamayız!

11. Halit Ergenç hala "Suleiman" olarak biliniyor. Arap hayranları kadar Latin Amerikalı hayranları da çok!

Özellikle Vatanım Sensin, şu an Muhteşem Yüzyıl'ı bile sollamak üzere... Ergenç'in hayranları da giderek artıyor. Bunda eşi Korel'in de elbette payı var.

12. Neslihan Atagül ise Kara Sevda ile iyice tanınmaya başladı. Özellikle genç kitle onu çok seviyor.

Bunun için Atagül'ün Instagram paylaşımlarının altına biraz bakmanız dahi yeterli! Neredeyse Türklerden çok Arap hayranları var.

13. Serenay Sarıkaya'nın yurt dışındaki hayran kitlesi ise daha "hipster"...

Herkesin sevdiği "mainstream" yıldızları değil, Serenay gibi daha "cool" oyuncuları tercih edenler var ve Serenay Sarıkaya'ya bayılıyorlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gam6

gururlandım asın bayrakları :D

yilmaz-onal

beren saat'en başkasını salla

herkeselololo

Tüm kıskançlar toplanmış burda eleştiri yapıyor. Ben eminim Burak Özçivit Amerika da doğsaydı şuan tüm dünya onu tanıyordu.

unknown_member

Gerçek Kesit'i pazarlasaydık iyi iş yapardı

ahmetcan.oral.5

demek ki siyah saçlı ve esmerler daha çekici geliyor onlara.

Görüş Bildir