Yeni Akit'in Hedefinde Bu Kez Galatasaray Lisesi Var: 'Bizim İnancımızda Olmayan Bir Sistemle Kurulan Okuldur'

 > 
318PAYLAŞIM

Yeni Akit gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın kendisini cahillikle suçlamasının ardından kaleme aldığı köşe yazısında Galatasaray Lisesi'ni hedef aldı.

Ali Karahasanoğlu, kendisini cahillikle suçlayan Habertürk yazarı Fatih Altaylı 'ya cevap verdiği "Abdülaziz’in kurduğu Galatasaray’da, padişahın yeğenleri Samuel ve Florian ders veriyor" başlıklı yazısında, Galatasaray Lisesi'nin internet sitesindeki bilgilerine yer verdi.

"Bize Abdülaziz’in kurduğu, yerli ve milli bir okul olarak tanıtıyorlar"

Karahasanoğlu, "Neymiş demek ki? Bizim inancımızda, örfümüzde olmayan bir sistem ile kurulan bir okul imiş.. Bunu överek anlatırken söylüyor, Galatasaray Lisesi’nin resmi sitesi.. Bize fazla bir şey söylemek, düşmez.." ifadelerini kullandı.

Ali Karahasanoğlu, Galatasaray Lisesi'nin öğretmenlerinin isimlerini sıraladığı yazısını, "Diyeceğim şu ki, bu okulu da bize, Abdülaziz’in kurduğu, yerli ve milli bir okul olarak tanıtıyorlar ya.. Kimbilir, bize bunu dikte etmeye çalışanlar, yazılarında daha başka neleri, neler olarak yutturuyorlardır, siz düşünün.." diye noktaladı.

Ne olmuştu?

Lozan Anlaşmasını savunan Fatih Altaylı'yı Yeni Akit gazetesi, ''Gavur aşığı olmakla'' suçlamıştı. Altaylı da dün, köşesinden ''Gavur aşığı Karahasan!'' başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

Ayrıca bakınız👇

Yeni Akit Yazarı Karahasanoğlu'ndan İBB'ye Tablo Eleştirisi: 'Haramın En Büyüğü, Yolsuzluğun En Rezili' - onedio.com
Yeni Akit Yazarı Karahasanoğlu'ndan İBB'ye Tablo Eleştirisi: 'Haramın En Büyüğü, Yolsuzluğun En Rezili' - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir