Görüş Bildir
Haberler
Yemen'de 5 Günlük Ateşkes

Yemen'de 5 Günlük Ateşkes

Onedio Medya
09.05.2015 - 00:36

 ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı el-Cubeyr  Fotoğraf: AP

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD Dışişleri Bakanı Kerry ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı el-Cubeyr, Yemen'de 12 Mayıs salı gününden itibaren 5 günlük ateşkes ilan edildiğini duyurdular.

Fransa'nın başkenti Paris'teki ABD Büyükelçiliği rezidansında bir araya gelen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Kerry, 'Yemen'de 12 Mayıs Salı günü saat 23:00'dan itibaren geçerli olmak üzere 5 günlük ateşkes ilân edilmiştir. Ateşkes barış anlamına gelmiyor. Her halûkarda Yemen'de taraflar siyasi çözüm bulabilmek için müzakere masasına geri dönecekler' dedi.

Kerry, Yemen halkının ihtiyaçlarının karşılanması ve barışçıl bir çözüm bulunması için Ensarullah Hareketi'ne (Husiler) ve onlara destek verenlere ateşkes fırsatını kaçırmamaları yönünde uyarıda bulundu.

Fotoğraf: Reuters

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Cubeyr ise insani amaçlı ateşkesin bölgedeki şartlara bağlı olarak 5 günden sonra uzatılabileceğini söyledi.

Cubeyr, Suudi Arabistan'da Kerry ile perşembe günü yaptığı görüşme sonrası Yemen'de Husiler'e karşı düzenlenen operasyonlara 5 gün süreyle ara verilebileceğini açıklamıştı.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0