Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşanılan Hayatın Kendi Ellerimizde Olduğunu Hatırlatan Ahmet Şerif İzgören'den 18 Alıntı

44bPAYLAŞIM

Yazdığı birçok kitap ve özellikle "Avucunuzdaki Kelebek" seminerleri ile bilinen Ahmet Şerif İzgören'in bu çalışmalarında yer verdiği en dikkat çekici sözlerini derledik.

#1

Hepimize aynı yağmurlar yağar; kimimizi ıslatır, kimimizi ıslatmaz.

#2

Dinlemek, çocuğunuza kendini değerli hissetmesini sağlayacak en önemli yöntemlerden biridir. O yüzden; "Çocuğunuza kulak verin, yüz değil!"

#3

Gelir dağılımı eşitsizliğini eleştirme isteği yoksul bölgelerden uzaklaştıkça azalır.

#4

Görülemeyen tüm bu düşünce, duygu, tutum, inanç gibi soyut kavramları davranışlarda yakalayabilirsiniz. Beyin geçmişte olabilir veya geleceği yaşıyordur. Ama beden anı yaşar. Siz de o an beynin yaşadıklarını bedenden yakalayabilirsiniz.

#5

Her şeyin fiyatını bilen, ama hiçbir şeyin değerini bilmeyen insanlar olmaya başladık.

#6

Gelecek için bir hedef belirler ve çabanızı o yolda gösterirseniz, çabanız değerli olmaya başlar. Hayatın amacını kaybetmek hayatın kendisini kaybetmekten daha acıdır. İntihar eden insanların hepsinin tek bir nedeni vardır, "hayatın amacını kaybetmişlerdir". İntihar, görüp görebileceğiniz en gerçek, dürüst ve acı öz eleştiridir.

#7

Eğer birilerini taklit edersek olabileceğimiz en iyi şey "en iyi taklittir."

#8

Gülümsemek iletişime değer katar. Kendinize gülümsemediğinizde kimseyle beraber gülemezsiniz. Kendinize gülümsediğinizde herkes size güler.

#9

Bedava peynir sadece fare kapanında olur.

#10

Henry Ford "İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır" diyor. Biz bu ülkede 18 yaşında yaşlanmaya başlıyoruz, 30'larda ölüyoruz, 70 yaşında gömülüyoruz.

#11

Hayalleriniz, hedefleriniz değildir; mutlaka ulaşmanız gerekmez...

#12

Evladınıza ne araba bırakırsınız, ne ev, ne de başka bir miras. Evlada sadece değer kavramları bırakırsınız.

#13

Hem zekilerin hem de aptalların başarısızlıkları vardır, zekilerin farkı, ders almalarıdır.

#14

Kendini acayip ciddiye alıp, işini ciddiye almayan insanlar topluluğu olduk. Keşke ciddiye aldığımız şey kendimiz değil, işimiz olsa.

#15

Aynı pencereden dışarı bakan iki adamdan biri sokaktaki çamuru, diğeri ise gökteki yıldızları görür.

#16

Okullarda önce dersleri alırsınız, sonra sınav olursunuz. Gerçek hayatta ise tam tersidir. Önce sınav olur sonra ders alırsınız.

#17

En son kurtuluş savaşında kurtarmıştık bu ülkeyi, bir daha kurtarmamacasına...

#18

Eğitim, belli bilgileri empoze etmek değildir. Onun adı propagandadır. Eğitim, insanların hayal gücünü büyülemektir. Ya bizdeki bakanlığın adını değiştirmek lazım ya da yapılan şeyi değiştirmek lazım.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

Artık seminerlerinde fotoğraf (aslında video çekilme korkusu) çekilmeyi bile istemeyen bir adam . Sebebine gelince; sosyal proje altında gittiği Çocuk Esirgeme Kurumlarına giderken çocuklar onun ünlü biri olduğunu bilmelerini istememesiymiş... Ya demiyorki yıllardır aynı laflardan para kazanıyorumda videolarla ortaya çıkmasın diye. İzgören ilk başlarda iyiydin ama artık bence çekil. Seminerlerin boyunca şu bunu yaptı bu bunu yaptı haberler toplayıp millete satıyorsun. Seminer boyunca 10 kez insanları uyardı. Düşünsenize çekme kardeşim diyen biri sürekli sözde motive olmamız gereken bir semineri kesip kesip insanları uyarıyor...

osman-oner-sak

hasta olduğum şey; evet tespitler muhteşem... fakat izgören de psikologlar gibi içinde olan, farkında olduğun ama dillendiremediğin, kelimelere dökemediğin şeyleri ısıtıp sana satıyor... bizde bir hastalık var; sosyal medayaya bak basit şeyleri afilli cümlelerle sana okutuyor, sen de kalkıp vay be diyorsun... biz kendisini dinlemeye üşenip bizi bize anlatan insanlara hayranız yaa... bir de farklı bir güruh var (beyin ilkokul terk) sörvarviy evlilik programları yok ben çuval giydim tarz oldum gibi şeyleri takip eden iki lokma belgesel izleyeyimde beynime vitamin girsin demeyen... onlara zaten laf diyemiyorum.

yasin.kavraz

Mükemmel!Atasözü gibi ya helal olsun!Derleyen bana bir adım attırmıştır.Eline emeğine sağlık kardeşim!Adamsın!

betul-leyla-suayyiplar

Eğitim, belli bilgileri empoze etmek değildir. Onun adı propagandadır. Eğitim, insanların hayal gücünü büyülemektir. Ya bizdeki bakanlığın adını değiştirmek lazım ya da yapılan şeyi değiştirmek lazım.

1913

Hata yapın.takla atın.göğe bakın. alayım 15 tl :)

Görüş Bildir