Görüş Bildir
Haberler
Yasağa Rağmen Çalışmak İçin Sokağa Çıkmıştı: Kaymakamlık ve Belediyeden 11 Yaşındaki Yılmaz'ın Ailesine Yardım

Yasağa Rağmen Çalışmak İçin Sokağa Çıkmıştı: Kaymakamlık ve Belediyeden 11 Yaşındaki Yılmaz'ın Ailesine Yardım

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilk gün sokağa tartıcılık yapmak için çıktığını söyleyen 11 yaşındaki Yılmaz Yayasit'in görüntüleri kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Yayasit'in gözyaşları ile evine gittiği görüntülerin yayılması ile İlçe Kaymakamlığı ve Belediye küçük çocuğun ailesine yardım yolladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Koronavirüs tedbirleri kapsamında dün yayınlanan genelge ile 20 yaş altındakilerin sokağa çıkması geçici süre ile yasaklandı. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde sokakta tartıcılık yaparak evine katkıda bulunmak isteyen Yılmaz Yayasit ise yasaktan habersiz olarak dışarı çıktı. Bu sırada bir gazeteci Yayasit'e neden sokakta olduğunu sordu. Sokağa tartıcılık yapmak için çıktığını söyleyen küçük çocuk gözyaşları içinde evinin yolunu tuttu.

Görüntüleri izleyen binlerce kişi telefona sarılarak küçük çocuğa ve ailesine ulaşmaya çalıştı👇

Kaymakamlık ve belediye çocuğun ailesine ulaştı

Kaymakamlık ve belediye çocuğun ailesine ulaştı

DHA'nın haberine göre, görüntülerin yayılmasının ardından İlçe Kaymakamlığı ve Belediye harekete geçerek Yayasit ailesine ulaştı. Aileyi gıda ve nakit para yardımında bulunulması talimatı veren Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın aileye yardım ederek küçük Yılmaz'ın tekrar sokakta çalışmaması için elinden geleni yapacaklarını söyledi.

"Yasakları bilmiyordum, çok üzüldüm"

"Sokağa çıktığından haberim yoktu"

"Sokağa çıktığından haberim yoktu"

İlçede çiftçilikle uğraşan baba Halit Yayasit ise, 'Çocuğumun bugün çıktığından haberim yoktu sonradan öğrendim. Tarım işçisiyim ve 6 çocuğum var hepsi okuyor. Bizlere yardım gönderen ve sahip çıkan Siverek belediye başkanına ve diğer yardımseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
114
49
26
3
3
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

haber mi yakaladın adam mı oldun şimdi pislik. nasıl üzmüşsün utandırmışsın incitmişsin çocuğu. zaten çok kırılgan görünüyor. leş kargası seni. önce ağlat so... Devamını Gör

Zeynep Nur Hadak

Evet bir de o söyleyişi yok mu evine git tamam mı diye.. ya sabır selamet.

Sefa Döner

Keşke ihtiyacı olana sosyal medyaya düşmeden de yardımcı olabilsek.

verita

11 yaşındaki çocuğun bile çalışmak zorunda kalıyor ama sen kötü ekonomik durumuna rağmen 6 çocuk yapmaktan utanmıyorsun. Neyse çocuk için mutlu oldum.