Yaşadıkları Travmalar Yüzünden Hayata Küsen Filleri Müziğin Gücüyle İyileştirmeye Çalışan Koca Yürekli Piyanist

291PAYLAŞIM

Tüm dünyayı tedirgin eden ve her an her şeye hazırlıklı olmamız gereken korkutucu dönemlerden geçerken insan iyi şeyler görmeye, duymaya ihtiyaç duyuyor bir yerde. 

Biz de bir umut ışığı görüp paylaşmak istedik sizinle...

Bu içerik hazırlanırken coconutspaulbartonartist ve yourstory kaynak olarak kullanılmıştır.

İnsanın içini karartan gündemden uzaklaşıp biraz nefes alalım derken 59 yaşındaki Paul Barton adında bir İngiliz müzisyenle karşılaştık.

Şiddet, ölüm ve korku dolu şu günlerde bunlardan uzak, kendini güzel amaçlara adamış bir adam kendisi. Vicdanın vücut bulmuş silüeti gibi... 

Müziğin insanların travmatik durumlarındaki iyileştirici etkisini bilen müzisyen bunu bir de filler üzerinde denemek istemiş olacak ki ormanın ortasına bir piyano getirtip filler için mini bir resital vermeye başlıyor. Beklediğinden büyük bir ilgi görüyor fillerden.

Dünyayı kaosa sürükleyen insanlık diğer canlıları da buna alet eder olmuşken insanlık ölmedi dedirtti bize.

Ağır yükler altında çalıştırılırken zarar gören ve avcıların dişleri uğruna zarar verdikleri fil dostlarımız beyin olarak biz insanlara çok yakınlar. Hafızaları çok kuvvetli olan ve yine bizler gibi anılara sahip olan fillerin yaşadıkları travmaların yine bizlerdeki gibi ömür boyu izi kalıyor.

Bu koca yaratıkların neşeyle sallandığını hayal edebiliyor musunuz, adeta animasyondan fırlamış bir sahne gibi...

Barton'u dinlerken müziğin tınısına kapılmamak elde değil desek yeridir. Sevimli dostlarımız da aynı şekilde kulakları ve devasa gövdeleriyle ritme ayak uyduruyorlar. Bizler kadar duygusal olan bu koca dostlarımız Barton'ı artık aileden saymaya başlayacak kadar seviyorlar, öyle gözüküyor ki bebek filler içinde güzel bir oyun arkadaşı olmuş.

Hayatta güzel bir amaç edinmenin savaşı değil sevgiyi yücelterek olduğunu gösterir nitelikte.

Paul Barton piyanosuyla yaşadıkları acıları her dakika hatırlayıp acı çekebilecek fillerin yaralarına bir nebze merhem olmuş ve onca kötü insanın arasında sıyrılıp kendine güzel bir amaç edinerek hayatın anlamını bulmuş gibi görünüyor. 

Avustralya'daki yangında 500 milyona yakın canlının can verdiği şu günlerde böyle görüntüler görmek umut verici.

Aileden sanatçı olan müzisyen naif ve vicdanlı yüreğini de sanatla beslemiş diyebiliriz.

Böylesine koca yürekli bir insanın sanatçı bir ruha sahip olması şaşırtıcı değil aslında. Hayatının aşkı, kendisi gibi sanatçı ruhlu, doğa sever ve aktivist bir kadın olan Kwan Barton'la Elephant World yakınlarına bir ev inşa ettirip yerleşiyorlar. Zaten hayatının aşkını bulmasını da fillere borçludur desek yeridir...

Gözlerimizin güzellikler aradığı şu zamanlarda böyle kalbi göğsüne sığmayan ve sevgisini dünyaya yansıtan insanlara hayranlıkla bakar olduk.

Fillerin nasıl da eğlendiğini görmek ve biraz da gülümsemek için izlemenizi tavsiye ederiz. 🎹🐘🐘

Eğer 3. dünya savaşı hala çıkmadıysa böylesine nadir bulunur güzel insanlar hatrına diye düşünmeden edemiyoruz sizce de öyle değil mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir