Yaşadıkları En Garip İş Görüşmesi Deneyimlerini Paylaşarak Size Kendinizi Şanslı Hissetirecek 16 Talihsiz Kişi

-

Yalnız 13. maddeki kişi çok fena yakalanmış. 😳

Kaynak: https://www.reddit.com/r/AskReddit/comme...

1. "Yeterince iş tecrübem yoktu ve kötü geçeceğini bile bile yine de iş görüşmesine gittim. Ancak bu kadar da kötü olacağını tahmin edememiştim."

"Mülakat sonunda kapıdan çıktığım anda arkamdan gülmeye başladılar. Sesleri yürüdüğüm koridor boyunca yankılanıyordu ve verdiğim cevaplarla alay ettiklerini duyabiliyordum. Eve gidene kadar yol boyunca ağladım."

2. "Kendimi 5 yıl içinde nerede gördüğümü sormuşlardı. Ben de onlara bu işyerindeki 5. yıldönümü pastamın mumlarını üflerken gördüğümü söyledim."

"Ancak espirimi bitiremeden gülmeye başladım ve espirimi tamamladığımda da odada tek gülen kişi bendim. Bir sonraki soruya geçmeden önce odada birkaç dakika boyunca rahatsız edici bir sessizlik hakimdi. Ama sonunda yine de beni işe aldılar!"

3. "İş görüşmesine gittiğim yerde arabamı park ederken yanlışlıkla kaldırıma çıktım, dev bir dekoratif kayaya çarptım ve arabam oraya sıkıştı."

"Bir şekilde oradan çıkmayı başardım ve görüşmeye gittim. Mülakat dışarıdaki kayaya çarpıp çarpmadığım sorulana kadar gayet iyiydi. Ancak o sorudan sonra yüzüm kıpkırmızı oldu ve diyebildiğim tek şey 'Evet çaptım, lütfen beni işe alın böylece tamponumu tamir ettirebilirim..."

4. "Mülakat sırasında cevaplamam için bana bir soru formu verdiler. Aradıkları pozisyonda olacak kişinin detaylara önem vermesi gerektiğini öğrendiğimde..."

"...verdikleri formda küçük bir dilbilgisi hatası olduğunu belirterek bu özelliğe sahip olduğumu onlara göstermeye karar verdim. Ancak o an, formu benimle görüşen beylerden birinin yazdığını öğrendim. Yine de beni işe aldılar!"

5. "Şirketin sahibi üzerinde iyi bir izlenim bıraktığım bir mülakatın sonunda bana 'Bak, senden çok hoşlandım o yüzden sana bunu söyleyeceğim..."

"Burada çalışmak istemezsin, güven bana.' dedi. 6 ay sonra gazetede, bu adamın zimmetine para geçirip herkesi dolandırdıktan sonra şirketini ve şehri terk ettiğini gördüm. Ayrıca çalışanlarının hiçbirine aylarca ödeme yapmamış. Bu yüzden beni işe almayarak gerçekten de büyük bir iyilik yapmış oldu, vay canına!"

6. "İş görüşmesi esnasında bana güçlü yönlerimin ne olduğunu sorduklarında onlara komik olduğumu söyledim."

"Ve ardından bir espri patlattım ancak hiç kimse gülmedi. Yine de beni işe aldılar!"

7. "Üniversiteden sonra hızlıca iş aradığım için kendilerini ileri görüşlü ve eğlenceli olarak nitelendiren bir nakliye şirketiyle görüşmeye gittim."

"İşe başladıktan sonra, bu şirketin akıl hastası insanların yaşadığı daireleri temizledikleri ortaya çıktı. İyi yanından bakacak olursak, hiç takım elbise ve kravat giymeme gerek kalmadı."

8. "Otobiyografi yazarı arayan bir yerle görüşmeye gitmiştim. Mülakat sırasında işverenin kendi hakkında bir kitap yazdırmak istediği ortaya çıktı."

"Ayrıca adam benden deneme yazısı olarak çocukluğunun geçtiği kısmı Amerikalı yazar Jack London tarzında yazmamı istedi..."

9. "Mülakat esnasında bana 'Eğer bir hayvan olsaydın, hangisi olurdun?' sorusunu sordular."

"Bunun herhangi bir şeyle bağlantılı olup olmadığını anlayamadım ve örümcekleri çok sevdiğim için örümcek olmak istediğimi söyledim. Sonucu tahmin edebiliyorsunuzdur..." 

10. "İlk iş görüşmemde çok gençtim. Bana kendim hakkında bir şeylerden bahsetmek isteyip istemediğimi sordular."

"Tabii becerilerimden, tecrübelerimden ya da özelliklerimden bahsetmemi bekliyorlardı. Ancak ben onlara sadece 'Hayır' dedim ve mülakatı böyle sonlandırdık. Üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen hala utanıyorum."

11. "Daha iş görüşmesine gitmeden önce sordukları ilk soru doğum tarihimdi. Mülakata geldiğimde ise büyük bir sürprizle karşılaştım."

"Şirketin sahibi bana özel astrolojik harita oluşturmuş -hatta çıktısını bile almış! Ve bana bu iş için iyi bir tercih olup olamayacağıma bu şekilde karar verdiğini söyledi. İlk başta şaka yaptığını sanmıştım ancak ciddi olduğu beni gerçekten işe aldığı zaman anladım."

12. "İş görüşmem çok iyi geçmişti. Tam ofisten çıkarken bana kötü alışkanlıklarımın olup olmadığını sordular."

"Alkol kullanmadığımı ve sigara içmediğimi söyledim. Resmen hayal kırıklığına uğradılar ve 'Ne, hiç mi içmiyorsun? Cuma günleri bile mi?' gibi tepkiler verdiler. Tahmin edeceğiniz gibi beni geri aramadılar."

13. "Mülakat için bekleme odasında sıra bekliyordum. Duvardaki ayna gözüme çarptı."

"Hazır bekliyorken makyajımı tazelemeye, sivilcelerimi sıkmaya, dişlerimi kontrol etmeye ve sütyenimi yukarı çekmeye karar verdim. Ancak mülakat için odaya girdiğimde aynanın tek taraflı olduğunu ve içeriden benim neler yaptığımı gördüklerini öğrendim!"

14. "Mülakatın ortasında görüşme için yanlış yere geldiğimi düşünerek özür diledim ve dışarı çıktım."

"Elimdeki iş ilanı ile resepsiyona kadar gittim ve görevliye doğru yerde olup olmadığımı sordum. Görevli doğru geldiğimi söyledikten sonra tekrar mülakatın olduğu odaya döndüm. Üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen yaptığım bu hareketten hala utanıyorum ama bir taraftan da sonrasında tekrardan mülakata geri döndüğüm için de kendimle gurur duyuyorum."

15. "Fazla kilolu olduğum dönemlerde bir dondurulmuş yoğurt dükkanında çalışmak için mülakata gitmiştim."

"Mülakata gittiğimde 30 gün içinde hızlıca kilo verip vermeyeceğimi sordular, çünkü dış görünüşüm onların şirketleri için istedikleri görüntü değilmiş."

16. "İlk başta mülakat için bana yanlış gün ve saat söylendi. Ardından iş görüşmesine gittiğimde bana çoktan başka birini aldıklarını söylediler."

"O zaman neden beni çağırdıklarını sorduğumda ise mülakatlar sayesinde bir saat boyunca işten uzak kalabildikleri için olduğunu söylediler!"

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dark-tower

insan kadar acımasız bir canlı olmadığını bir kez daha hatırladık mı millet????

ulgoatsahf

Hayatımda 3 kez mülakata girdim. İş için değildi yükselmek noktasında. Üçünde de elendim. Bundan sonra gireceğim mülakatlarda da kendime başarı dilemekten vazgeçiyorum.

oncekiyazilimci

Kariyer sitesinden buldukları özgeçmişimi inceleyen bir firma aradı, yüz yüze görüşme ayarladık. Görüşmeden 1-1.30 saat önce görüşmeye gitmek üzere yola çıktım. Yoldayken görüşme yapacağım kişi arayıp bir işi çıktığını (ertesi günki fuara gitmeden önce alışveriş yapması gerektiğini hatırlamış) görüşmeyi 2 saat sonra yapabileceğini söyledi neyse sorun yok dedim eve geri döndüm. Görüşme saatinde firmada hazır bekliyorum, form verdiler 2-3 sayfa özgeçmişimi ve fazladan bir sürü soruyu doldurdum. Görüşmeyi yapacağım kişi geldi kendini anlat biraz dedi kısaca anlatmaya başladım. Yaklaşık 2 dk sonra "Tesadüflere inanır mısın ben geçen sene bu saatlerde bir rahatsızlık geçirdim şuan da rahatsız hissediyorum doktora gidiyim en iyisi, biz seni ararız tekrar görüşme ayarlarız." dedi. Sorun yok dedim ve çıktım. O kadar zamanın yolda geçmesine mi, sayfalarca doldurduğum formun boşa olmasına mı, apar topar görüşmenin bitirilip çıkarılmama mı sinir oluyum bilemiyorum. :/

gizem.dikmen

Görüşmenin sonunda bana burcumu sorup, "yay burcu çok tembel yeaa, çalışmazsın sen şimdi kaytarırsın, üç gün sonra da çıkar gidersin" diyen müdür. Seni de unutmadım. İyi ki beni bu saçma sebepten işe almadın da, büyük global bir firmada çalışma şansı elde ettim, yıllardır da çalışıyorum.

selaminko

ilk mezun olduktan sonra iş başvurularındaki ön yazılarıma "tıpkı forrest gump" gibi odaklandığım işin en iyisi olurum yazıyordum :)

Görüş Bildir