Görüş Bildir
Haberler
Yargıtay'dan Ahmet Altan İçin Tahliye Kararı

Yargıtay'dan Ahmet Altan İçin Tahliye Kararı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'ye ilişkin 'silahlı terör örgütüne yardım' suçundan hapis cezasına çarptırılan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki hükmü bozdu. Daire, tutuklu Altan'ın, bozma gerekçesi ve tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'ye ilişkin 'silahlı terör örgütüne yardım' suçundan hapis cezasına çarptırılan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki hükmü bozdu.

AA'nın haberine göre daire, 'FETÖ'nün darbe çağrışımı' davasında 'silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım' suçundan Altan'a verilen 10 yıl 6 ay hapis ile Ilıcak hakkındaki 8 yıl 9 ay hapis cezasına ilişkin temyiz incelemesini tamamladı.

Her iki sanık hakkındaki hükmü bozan daire, tutuklu sanık Altan'ın, bozma gerekçesi ve tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdi.

Dairenin bozma kararını, Türk Ceza Kanunu'nun 220/7'nci maddesinde belirtilen indirimin uygulanmadığı gerekçesiyle aldığı öğrenildi.

Davanın geçmişi

Davanın geçmişi

Ilıcak ve Altan daha önce 'FETÖ'nün darbe çağrışımı' davasında İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmış ve 'darbeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi ise sanıkların eylemlerinin 'silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme' suçunu oluşturduğu gerekçesiyle hükmü bozmuştu.

Bunun üzerine yeniden yargılama yapan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi, 4 Kasım 2019'da 'silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme' suçundan Altan'a 10 yıl 6 ay, Ilıcak'a ise 8 yıl 9 ay hapis cezası vermişti.

Kararın temyiz edilmesi üzerine dosya yeniden Yargıtaya gelmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
18
13
6
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Yaziklar olsun, ama Türkan Saylan, Ali Tatar, Kuddusi Okkır'in ahi var, öldürdünüz bu insanlari haysiyet yoksunlari. Bu insanlarin kanini yerde birakirsak ya... Devamını Gör