Yargıçtan Tecavüz Mağduruna: 'Size 150 Bin Dolar Verse Cezasının Hafifletilmesini Kabul Eder misiniz?'

 > 
367PAYLAŞIM

ABD'nin Louisiana eyaletinde görülen bir tecavüz davasında yargıç, mağdura "Size 150 bin dolar verse cezasının hafifletilmesini kabul eder misiniz?" diye sordu. 

Savcı ve avukatlar da dahil, herkesi şaşkınlığa uğratan bu teklif, ismi açıklanmayan mağdur tarafından reddedildi. 

Mağdur, yargıcın 'ilginç teklifini' reddetti

BBC Türkçe'nin haberine göre, ABD'nin Louisiana eyaletinde görülen bir tecavüz davasında, yargıç Bruce Bennett mağdura "Size 150 bin dolar verse cezasının hafifletilmesini kabul eder misiniz?" sorusunu yöneltti.

'Benden çaldığı yılları hapiste geçirmesini istiyorum'

Tecavüz mağduru kadın, yargıca "Hayatımın yarısını bununla mücadele için harcadım. Benden çaldığı yılları hapiste geçirmesini istiyorum" ifadesini yöneltti.

Saldırgan 12 yıl ceza aldı

Washington Post'un The Advocate sitesine dayandırdığı haberine göre yargıç Bennett, mağdura yönelttiği ilginç teklife olumsuz yanıt almasının ardından, tecavüzle yargılanan Sedrick Hills'in 12 yıl hapis cezasını açıkladı.

'Mağdura bir şekilde yardım etmeye çalışmış olabilir diye düşünüyorum'

Bölge Savcısı Hillar Moore, Washington Post'a meslek hayatı boyunca ilk kez böyle bir teklife tanık olduğunu belirterek "Yargıcı tanıyan bir kişi olarak, mağdura bir şekilde yardım etmeye çalışmış olabilir diye düşünüyorum" diye konuştu.

Yargıç Bennett, gerekçeli kararında 45 yaşındaki sanık Sedrick Hills'in ağır bir trafik kazasında yaralandığını belirterek "Sanık, kaza davasında alacağı tazminatla hapishaneden bir servetle çıkarken mağdurun duygusal yaraları için tazmin edilmemesi adil olmayacaktı" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir