Yardım Çağrısı ile Harekete Geçen Polisler Açlıktan Ölmek Üzere Olan 11 Çocuğu Kurtardılar!

-
Abone ol

Açlıktan ölmek üzere olan çocuklar oldukça kötü şartlar altında bulundu. Detayları sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/worldnews/...

Polisler 3 yaşındaki kayıp çocuğu ararken, oldukça pis ve ağır silahlarla dolu bir bölgede açlıktan ölmek üzere olan 11 çocuk buldu.

Yaşları 1 ile 15 arasında olan bu çocuklar çaresiz bir yardım çağrısının ardından New Mexico'da çöplük gibi bir yerde bulundular. Bölgeden geldiği düşünülen bu mesajda 'Açlıktan ölmek üzereyiz. Suya ve yiyeceğe ihtiyacımız var.' yazıyordu.

Şerif Jerry Hogrefe bölgenin 30 yıllık meslek hayatında karşılaştığı 'en üzücü yaşam şartları ve yoksulluk' bölgesi olduğunu belirtti.

Yetişkinler ve çocuklar yalın ayak yürüyorlar ve eski, yırtık kıyafetler giyiyorlardı. Bu insanların birkaç aydır orada yaşadığına inanılıyor. 

'30 yıldır bu işi yapıyorum ve daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. İnsanlar medeniyetten uzak yaşıyorlar.'

Bölgede bulunan tek yiyecek 'birkaç patates ve bir kutu pirinç' oldu. Ama yiyeceklerin aksine bölgede bulunan silahlar gerçekten güçlüydü.

'Harekete geçmek için destek bekleyemeyeceğimizi biliyordum ve mümkün olan en kısa zamanda kontrol etmeliydik.'

O sırada polisler kayıp olan 3 yaşındaki Abdul-Ghani Wahhaj'ı arıyorlardı. Aralık ayından bu yana kayıp olan Abdul-Ghani'nin o bölgede olduğuna inanılıyordu.

Yetkililer iki aydır bölgeyi arıyorlardı ama bulamamışlardı. İnsanlardan gelen yardım çağrısına kadar... Kayıp olan çocuğu orada da bulamadılar.

Polis bölgedeki bu durumdan ötürü Siraj Wahhaj ve Lucas Morten'i tutukladı. Çocukların annesi olduğuna inanılan üç kadın da göz altına alındı ve sonrasında serbest bırakıldı. Wahhaj, çocuk kaçırma suçundan yakalandı. Bölgede yakalandığından üzerinde tüfek ve tabancalar bulundu. Morten'in ise kaçaklara yardım ettiğinden şüpheleniliyor.

Çocuklar eyaletteki çocuk esirgeme kurumlarına teslim edildiler.

'Şu an çocuklar bizim gözetimimizde ve şu an önceliğimiz onların güvenliği ve sağlığı. Bu soruşturmada polis kuvvetleriyle daha yakından çalışacağız.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
s.-ugur-semiz

Bi bok anlamadım ben.

Görüş Bildir