Yardım Çağrısı Duyuldu: Böbreğini Satışa Çıkaran Vatandaşın Borcu Ödendi

 > 
1PAYLAŞIM

Eşini tedavi ettirmek için bankadan çektiği krediyi ödeyemeyince böbreğini satışa çıkaran emekli tesisat ustasına yardım eli uzandı. "Kul hakkıyla ölmek istemiyorum" diyen vatandaşın borçları hayırseverler tarafından kapatıldı.

İstanbul Feriköy'de yaşayan 70 yaşındaki emekli işçi eşini ameliyat ettirmek için bankadan çektiği kredi borçlarını ödeyemeyince otobüs duvarlarına astığı el ilanlarıyla böbreğini satılığa çıkarmıştı.

Otobüs Duraklarındaki Acı İlan: 70 Yaşındaki Emekli Vatandaş, Böbreğini Satılığa Çıkardı - onedio.com
Otobüs Duraklarındaki Acı İlan: 70 Yaşındaki Emekli Vatandaş, Böbreğini Satılığa Çıkardı - onedio.com

AHBAP ve yardımseverler el uzattı

Maaşının bir bölümüne banka tarafından el konulan ve emekli olmasına rağmen borçlarını ödemek ve hayatını idame ettirebilmek için çalışmak zorunda kalan vatandaşın yardım talebi karşılık buldu.

Artı TV'nin aktardığı habere göre, Haluk Levent ve AHBAP Platformu emekli yurttaşın bir yıllık ev kirasını ödeme, Şişli Belediyesi ve Şişli Kaymakamlığı da gıda ve yakacak sözü verdi. Bir grup yurttaş da kendi aralarında para toplayıp bankaya giderek tüm borçları kapattı. Toplanan paranın geri kalanıyla da emekli işçinin çevresine olan borcu ödenecek.

Eşinin mezarına yakın olmak için köyüne dönecek

Emekli yurttaş borçlarının ödenmesinden dolayı duyduğu mutluluğu paylaştı. Yardım edenlere teşekkür eden yurttaş, artık Ordu'daki köyüne dönüp bir baraka yapmak ve eşininin mezarının yakınında yaşamak istediğini anlattı. 

"Herkes elini taşın altına sokmalı"

Yardım toplayan gönüllüler adına bankaya gelen vatandaş ise verilen sözleri bizzat takip edeceklerini söyledi:

"Biri aç yatarken biri tok yatmasa, ancak öyle kurtulacak bu ülke. Bu amcanın bu duruma gelmemesi, devletin bakması lazımdı. Adamın emekli maaşı bankada kilit. Zaten emekli maaşlarının hali ortada. Amcaya biz destek olduk elimizden geldiğince ama amcanın durumunda başka insanlar da var. Herkesin elinin taşın altına koyması lazım"

Artı TV'nin haberini izlemek isteyenler için 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir