Yaptıkları Yemeklerin ya da Popolarının Erkekler Tarafından Değerlendirilmesine İzin Veren Kadınlar Hakkında Konuşalım!

1.4bPAYLAŞIM

Elin oğlu işine baksın. :)

Denk geldiniz mi bilmiyorum ama son dönemlerde "erkekler yaptığınız yemeğe ya da poponuza bakar" tarzında paylaşımlar bi' hayli fazlalaştı. Ben de bu paylaşımlar üzerine biraz konuşmak istedim.

Öncelikle bu tarz tweetler, ezelden beri kadının evinde yemek yapan ve geceleri de erkeğine sunulan obje niteliğinde ikinci bir cins olduğu düşüncesini pekiştiriyor.

Erkek hegemonyasının hakim olduğu bir dünyada kadının aile içindeki rolü, genel olarak erkeğini memnun etme çerçevesinde şekillenmiştir. Ona en iyi yemekleri yapmak ya da ona cinsel olarak zevkini yaşatmak kadının görevi olarak görülür.

Bu eleştirdiğimiz tweetlere baktığımızda da erkeklerin jüri, kadınların da kendilerini jüriye beğendirmeye çalıştıran birer yarışmacı olduğu algısı ortaya çıkıyor.

Bu beğendirme arzusunun yanında bu tarz düşünceye sahip olan insanların "hamarat olmayan ya da poposu güzel olmayan" kadınları yerdiğini de görürüz.

Bu tweetlerden şu çıkarımı yapabiliriz: Bir kadının poposu güzel değilse ya da yemek yapamıyorsa onu erkekler beğenmez. Erkeklerin beğenmesi için bu özelliklerin sizde bulunması gerekiyor. Yoksa toplum gözünde eksik sayılabilirsiniz. :)

Bir de elin oğlundan size ne ya da kadınların hamaratlığından ona ne? Kadınların kendilerini birilerine beğendirme gibi bir görevleri sorumlulukları yok. Artık bu sığ düşünceden sıyrılmamız gerekiyor.

Bir de şu 90-60-90 algısından da artık vazgeçelim. Kadın kendisini nasıl rahat hissediyorsa o şekilde yaşamına devam edebilir. Birileri beğenecek diye kilo almasına, zayıflamasına ya da poposunun güzel olmasına gerek yok.

@hazalcakillar

Genel bi' toparlamaya çalışırsak; Ne siz bir erkeğin hizmetçisi olduğunuzu kabul edin ne de erkeklerin sizi bu şekilde görmesine müsade edin. Siz hayatı eşit koşullarda paylaşmak için biriyle birlikte olacaksınız; erkeğin parasız mutfak ya da yatak kölesi olmak için değil.

Yani elin oğlunun sizin hamaratlığınızı beğenmesi umurunuzda olmasın. Anlaştık mı?

@theodoranin

Yorumlarda buluşalım! 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-ozturk51

her şeye bakılır.

pepe-the-frog

Ne kadar cinsiyetçi ve taraflı bir içerik. Direkt füze atsaydın bu kadar yazacağına daha rahat öldürürdün hedef kitleni.

fatih95

Bu yalandır. Yemeği ben de yapıyorum, tabii ki popoya bakıyoruz.

selin-ahmetcan

hamarat olanın popisi ile hamarat olmayan fakat kendine bakan kızların popisi arasında sexy bi fark var.

coldhearted

"Tabii ki hamaratlık bana ne kaşından gözünden hatta götünden" diyenlerin çoğu dışarıya çıktığı zaman "yanında eşi olsun ya da olmasın" dolgun ve seksi bir popo gördüğü zaman avına kitlenen jaguar gibi kitleniyor.

Görüş Bildir