Görüş Bildir
Haberler
Yapmadığı Pislik Kalmamış! Alt Komşuyu Kapıdaki Gizli Kamera Ele Verdi

Yapmadığı Pislik Kalmamış! Alt Komşuyu Kapıdaki Gizli Kamera Ele Verdi

İstanbul’da yaşanan komşu terörü bu kadarına da pes dedirtti. Kapısının önünde sürekli çiğ yumurta ve kimyasal maddeler atıldığını gören aile, kapı girişine gizli kamera yerleştirince gözlerine inanamadı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gaziosmanpaşa'daki bir sitede yaşanan olayın geçmişi bir yıl önceye dayanıyor. 38 yaşındaki öğretmen Özkan E., eşiyle birlikte oturduğu dairede alt komşularının kendilerini sürekli gürültü yaptıkları gerekçesiyle şikayet etmelerinden bunaldıkları için taşınmak zorunda kaldı. Genç çift daireden taşınınca bu kez boşalan yere aynı apartmanda oturan 37 yaşındaki mühendis Deniz K., ve eşi taşındı.

Sabah gazetesinin haberine göre; çift bebekleriyle birlikte ikamet ettikleri dairede bir süre sonra alt komşularının duvara vurmalarından ve bebeklerinin uyuduğu sırada gürültü çıkarmalarından dolayı sorun yaşamaya başladı. Altlı üstlü oturan komşular aralarında bu sorunu konuşsalar da tam anlamıyla halledemediler. 

Aradan biraz zaman geçtikten sonra üst katta oturan Deniz K. ve eşi evlerinden dışarı çıkacaklarında kapılarının önüne bozulmuş çiğ yumurta atıldığını fark etti.

Bebek arabasına kimyasal madde

Bebek arabasına kimyasal madde
Bebek arabasına kimyasal madde

Yaşadıklarını alt komşuları başta olmak üzere apartmanda oturanlara soran çift skandal eylemi kimin yaptığını bulamadı. Aile yapılan saygısızlığı tam unutmuşken bu kez yine kapı önlerinde duran bebek arabasının üzerinde ne olduğunu belirleyemedikleri kimyasal maddelerin döküldüğünü, kapı eşiğine pislik atıldığını fark etti. 

Deniz K., komşularına kimin yaptığını sorsa da komşuları kendilerinin yapmadığını ileri sürerek kaçamak cevaplar verdi.

Gizli kamera komşuyu ele verdi

Gizli kamera komşuyu ele verdi

Kapı önüne sürekli pislik atarak rahatsızlık veren kişileri bulmak için harekete geçen aile, gizli bir kamera düzeneği kurarak gece saatlerinde kapılarına gelen kişileri bulmak için kollarını sıvadı. 

Kamera kurulduktan sonraki gün kayıtları izleyen çift gördükleri karşısında adeta şok geçirdi. Aile aylarca kendilerine huzur vermeyen ve sürekli rahatsız eden kişinin alt komşuları olan akademisyen Benan A., ve iki kız kardeşinin olduğunu belirledi.

Görüntülerde sessizce yukarı kata çıkan Benan A., komşuları Deniz K.'nın kapısının önüne gelerek elinde getirdiği ve ne olduğu belirlenmeyen kimyasal maddeyi bebek arabasına döktüğü görülüyor. Bununla da yetinmeyen komşu elinde bulunan kimyasalı kapının önüne serperek tekrar ikametine dönüyor.

Kapı önlerine kimin saldırıda bulunduğunu belgeleyen aile Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak komşuları Benan A., Güldane A., ve Perihan A., hakkında suç duyurusunda bulundu.

Savcılık soruşturma başlattı

Savcılık soruşturma başlattı

Deniz K., savcılığa sunduğu şikayet dilekçesinde farklı tarihlerde alt komşularının kendilerini sürekli rahatsız ettiklerini, çocukları evde uyuduğu zaman duyulacak şekilde ses çıkardıklarını ve son olarak da kapı önlerine yapılan eylemi kamera sayesinde belgelediklerini anlattı. Manevi zararlarının dışında kapıda bulunan ayakkabıları ve bebek arabasının da zarar gördüğünü belirten aile maddi zararlarının yaklaşık 6 bin lira olduğunu ifade etti.

Yapılan şikayetin ardından savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Benan A., ise Deniz K., ve eşinin evde sürekli gürültü yaptığını hatta evlerini site güveliğine anahtarı bırakarak yurt dışından gelenleri misafir ettiklerini öğrendiğini anlattı. 

Bu durumu öğrenmesi ve ardından site yönetimine söylediği için çiftin kendisine kin beslediğini anlatan Benan A., balkonuna sürekli pislik atıldığını bu nedenle şikayetçi olduğunu ifade etti.

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Benan A.'nın Deniz K.'ya ait dairenin önüne gelerek kimyasal madde döktüğünü, bu durumun mala zarar verme kastı bulunduğuna ilişkin bir delil oluşturmadığını ileri sürerek dosyaya kovuşturmaya dair yer olmadığına yönelik karar verdi. Savcılığın kararına itiraz eden aile karara itiraz edince nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği görüntülerde alenen mala zarar verildiğini ve kişilerin huzur ve sükununun bozulduğunu ifade ederek çiftin itirazını kabul etti. İtiraz üzerine savcılık dosyayı tekrar inceleyecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
10
4
3
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sedat Yılmaz

Savcılık kovuşturmaya dair yer olmadığına karar vermiş, delirmemek elde değil.

Pasif Kullanıcı

adaletin olduğu ülkelerde bu kadını kazığa oturturlar yalatırlar oraları. ama türkiyede yaşıyoruz.

Pickle Rick

Ülkeyi terkedeli 2 aydan biraz fazla oldu. Ne zaman Türkiye gündemine baksam midem bulanıyor.

Yok ismim

Beni de al yanına