Yapılan Araştırmalara Göre Kadınlar Her Gece Partnerleri Yüzünden 3 Saat Uykusuz Kalıyorlar!

-
Abone ol

Bütün uykusuz gecelerin sebebi meğer erkeklermiş! 😂

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/interesting...

Bensons for Beds tarafından yürütülen araştırmada 2.000 İngiliz çiftle çalışıldı ve kadınların her gece 3 saat uykusuzluk yaşadıkları ortaya çıktı.

Bir diğer deyişle yılda 105 saat veya 45 koca gün uykusuzluk!

Her üç kadından biri her gece uyandıklarını söylerken, her on erkekten yalnızca ikisi bunu yaşıyor. Ayrıca her iki kadından biri 'sürekli uykusuzluk' yaşadıklarını belirtti.

Araştırmacılar kadınlara neden yeteri kadar uyumadıklarını sorunca farklı cevaplar aldılar.

Ama her dört kadından biri, partnerinin horlaması nedeniyle uykusuzluk yaşadığını belirtti. %14'ü ise gece çocukları nedeniyle uyanmak zorunda kaldıklarını söyledi. Kadınların %3'ü de partnerlerinin 'uyku konusunda daha iyi' olduklarına inandıklarını söyledi.

Uykusuzluğun etkisi nedeniyle kadınların %73'ü ne yapacağını bilmez durumdayken, her üç kadından biri de depresif hissettiğini belirtti.

Bensons for Beds'ten Helen Nunn, "Uyku veya uykusuzluk günlük hayatımızı birçok alanda etkileyebilir. Bu araştırmada kadınların partnerlerine göre daha az uyuduklarını ve daha fazla yorgun olduklarını görmek gerçekten endişelendiriyor." dedi.

Yine Bensons for Beds'in uyku uzmanı Stephanie Romiszewski de konuyla ilgili açıklamada bulundu.

"Kadınların ve erkeklerin farklı uyku ihtiyaçları olması mantıklı. Bazı konularda gerçekten farklıyız. Hormonal değişimlerin kaynağı olan regl, hamilelik, menopoz ve biyolojik farklılıklar bile başlı başına büyük bir etki. Bunu düşününce uyku konusunda bizi rahatlatacak bazı alışkanlıklar edinmek yardımcı olabilir." 

Ayrıca partnerinizin de horlamasını engelleyecek çözümler üzerine odaklanabilir ve daha sağlıklı uyuyabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
supertr93016361

yıllardır en az 8 saat kesintisiz uyuyom aq😒

Görüş Bildir