Görüş Bildir

Yangın Olsa Kim Müdahale Edecek? İtfaiyede Düzenlenen Defile, Daire Başkanını Görevinden Etti

Haberler
> Yangın Olsa Kim Müdahale Edecek? İtfaiyede Düzenlenen Defile, Daire Başkanını Görevinden Etti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda geçtiğimiz gün bir defile düzenlendi. Defile görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine Belediye tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında İtfaiye Daire Başkanının görevine son verildi.

DHA'nın aktardığı habere göre, defile geçtiğimiz cumartesi günü İtfaiye Daire Başkanlığı binasında düzenlendi. Defilede, itfaiye araçlarının önüne turkuaz halı serildi, ardından da mankenler sırasıyla halıda yürümeye başladı.

Defileyi eski bir itfaiye personeli düzenlemiş📹

Stilistlik yapan eski bir itfaiye personelinin organize ettiği öğrenilen defilede mankenler halıda yürürken, itfaiye personelleri de bu anları cep telefonuyla kaydetti. Ayrıca mankenler, itfaiye araçlarının önünde poz verip hatıra fotoğrafı da çektirdi.

İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder'in de bulunduğu sırada yapıldığı öğrenilen defilenin görüntüleri kısa sürede sosyal medyada yayılınca tepki gördü.

İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder'in de bulunduğu sırada yapıldığı öğrenilen defilenin görüntüleri kısa sürede sosyal medyada yayılınca tepki gördü.

Tepkilerin artması üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yazılı bir açıklama yaptı👇

Erkoç, daire başkanı Cahit Küçükönder'in görevden alındığını ve defilenin belediyenin bilgisi dışında yapıldığını kaydederek şu ifadeleri kullandı:

'03.11.2018 günü gerçekleştirilen defile hiçbir şekilde Belediyemizin bir etkinliği olmayıp, İtfaiye Daire Başkanı hiçbir izin almadan, yetkisini aşarak bu etkinliğe şehrimiz için kritik öneme sahip acil hizmetlerimiz için kullanılan İtfaiye Hizmetleri Binasında yapılmasına işgüzarlık yaparak müsaade etmiştir. Böyle bir faaliyetin İtfaiye Binamızda yapıldığını öğrenir öğrenmez, olaya müdahale ederek gerekli soruşturmalar başlatılmış olup İtfaiye Daire Başkanı görevden alınmıştır.'

İtfaiyede düzenlenen defileye sosyal medyadan birçok yorum geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
133
54
26
20
14
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Şükrü Akgün

nerden bulmuşlar lan ilk çıkan kişiyi sahte kabadayıdaki kemal sunal gibi yürüyolar amk

Sheldon Cooper

La o değil “manken” dedikleri de kütük gibi yürüyor😂.

'N'gin

maraş otu kafası