Görüş Bildir

Yahoo, Reklam Engelleme Yazılımı Kullananlara E-Postayı Kapadı

Haberler
> Yahoo, Reklam Engelleme Yazılımı Kullananlara E-Postayı Kapadı

Yahoo, reklam engelleme yazılımı kullananların Yahoo e-posta hesaplarına girmelerine izin vermiyor.

ABD’den bazı kullanıcılar Yahoo Mail’e girdiklerinde gelen kutularına erişmek için reklam engelleme yazılımını devre dışı bırakmaları gerektiğini söyleyen bir mesajla karşılaştıklarını söylemişlerdi.

Yahoo ABD’de yeni bir ürün deneyi yaptığını ve bu yüzden kullanıcıları böyle bir mesajla karşılaştığını söyledi.

Reklam engelleme yazılımıyla ilgili internet forumlarında Yahoo’nun engelini aşmak için yollar paylaşılıyor.

Reklamları engellemek pil ömrünü uzatıyor

Reklamları engellemek pil ömrünü uzatıyor

Reklam engelleme yazılımları yoğun tartışmalara neden olurken, teknoloji şirketlerinden farklı yaklaşımlar geliyor.

Eylül ayında, Apple telefonlarda reklam engelleme yazılımlarına olanak tanımaya başlamıştı. Fakat yazılım Apple’ın kendi reklamlarını engellemiyordu.

Google ise azalan reklam gelirlerini YouTube’un ücretli bir versiyonunu piyasaya sürerek karşılamaya çalışmıştı. Aylık ödeme yapılan üyelik modelinde YouTube’daki reklamları görmemek mümkün.

Google ise azalan reklam gelirlerini YouTube’un ücretli bir versiyonunu piyasaya sürerek karşılamaya çalışmıştı. Aylık ödeme yapılan üyelik modelinde YouTube’daki reklamları görmemek mümkün.

Reklam engelleme yazılımlarını savunanlar, bu şekilde akıllı telefonlarının batarya ömrünün uzadığını ve mobil veri kullanımlarının azaldığını söylüyor.

Yahoo 2014 yılında anasayfasındaki reklamların 4 gün boyuna virüslü yazılımlar tarafından istila edildiğini itiraf etmişti.

Fakat şirket kullanıcılarına ücretsiz olan Yahoo Mail servislerinden gelen tüm gelirini reklamlarla sağlıyor.

BBC Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
3
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Cihangir Atalay

Arkadaş anlıyoruz, gelirleriniz reklam haklısınız. Ama insanın gözüne sokar gibi reklamı gözümüze sokmanın anlamı yok. Adam reklam koymuş " Mutlaka tıkla, tı... Devamını Gör

Çoğu firma bunu yapmalı. Böylece büyük firmalar reklam engelleyicilere söz dinletebilecektir. Adamlar hiç de göze giren reklamlar kullanmıyor. Bu işler böyle... Devamını Gör

Patrick Star

bunu yapan firma ziyaretçi kaybından başka bir şey yaşamaz. internet kullanıcısına kimse zorla bir şey yaptıramaz. kullanıcı mutlaka bir açığını bulur yada b... Devamını Gör

Meclise Oy Verme

Ya o reklamlar olmasa ne olurdu? Reklamlar, sonra internet, sonra firmalar ve sonunda kapitalist vahşî batı medeniyeti olmazdı. İyi olurdu!