Xbox Yöneticisi TV Özelliğinin Geleceğini Parlak Görmüyor

-

Microsoft 2 yıl önce Xbox'ı sunduğunda, yazılımcılar genel olarak eğlenceye odaklanmıştı. Fanlardan gelen tepki oldukça feciydi ve lansman birden faciaya döndü. Xbox Yöneticisi Phil Spencer 1 yıl önce şirketin odak noktasını oyun olarak değiştirdi. Spencer bir röportajında Xbox One'ın eğlence özelliklerinin geleceğiyle ilgili görüşlerini paylaştı.

Xbox'ta oyun oynandığı kadar eğlenceye de zaman ayrılsa da Microsoft Xbox'a eğlenceli özellikler getirmenin yollarını arıyor. Spencer "Lansmanda yaptığımızdan farklı birkaç adım attık" diyor. "Beklenenden fazlasını oluşturmak ve insanların ayrı ayrı yaşadığı bu dünyada onları birleştirmek için çok çok düşündük."

"Belki kablo kutusuna bir ek olacak... Ben alan nereye gidecek diye düşünürken oraya uzun vadede çok fazla şey ekleyebileceğimizi düşünmüyorum." Bu şaşırtıcı değil. TV birleşimi için uygun gördüğümüz nerdeyse tüm Xbox yöneticileri şirketi bıraktı. Xbox TV birleşimi için büyük sözler verse de sonuç kutunun üstünde bir IR ayarlayıcısı ve kullanıcı birimi birleştiricisi oldu. Spencer Xbox'ın televizyonda izlenecek şey bulunmasına ve Xbox'tan başka cihazlara aktarma yapılarak içerik izlemeye yardımcı olduğunu söylüyor. "İnsanların kutu ile ne yaptığını görüyoruz ve eğlence açısından güncellemeler yapmanın önemli olduğunu biliyoruz." diyor. "Yakında bizden bunun hakkında daha çok bilgi alacaksınız."

Microsoft'un Xbox'a Televizyon programı kaydetme özelliği ekleyeceği şeklinde söylentiler var. Gamescom'da bu konu hakkında daha çok bilgi alınacağı söyleniyor. Spencer. "Xbox'ın her yerde video kaynakları olduğu bu dünyada doğal olarak yardımcı olma gibi bir özelliği var." diyor. Bu haftaya yapılacak açıklama ile ilgili bir ipucu olabilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir