Görüş Bildir
Haberler
WhatsApp'tan Yeni Hamle! WhatsApp Web Sürümüne Gelecek 3 Yeni Özelliği Duyurdu...

WhatsApp'tan Yeni Hamle! WhatsApp Web Sürümüne Gelecek 3 Yeni Özelliği Duyurdu...

GNS
03.11.2021 - 20:13

Akıllı cihazların vazgeçilmez iletişim platformu WhatsApp, Web sürümü için 3 yeni özellikle geliyor. Güncellenecek yeni sürüm için kullanıcılara sağlanacak olan 3 yeni özellik sosyal medya hesapları üzerinden açıklandı. Kullanıcıların yeni özelliklere çabuk adapte olabilmesi için yayınladığı görseli bir nevi kullanım kılavuzuna çeviren yönetim bunları Twitter'da paylaştı. İşte WhatsApp'ın Web sürümüne gelecek 3 yeni özellik...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ABD menşeili 2009 yılında piyasaya sunulan online iletişim aracı WhatsApp, son yıllarda kullanıma açtığı Web sürümüne 3 yeni özellik ekliyor. Haberi Twitter hesabı üzerinden duyuran WhatsApp kullanıcısına görsel kullanım kılavuzu da sağlıyor.

Masaüstü Fotoğraf Editörü Geliyor

Masaüstü Fotoğraf Editörü Geliyor

Bu özellikle artık masaüstü bilgisayarda fotoğrafın üzerine yazı yapıştırabilecek, fotoğrafı düzenleyebilecek ya da yönünü değiştirebilecek, kırpabileceksiniz. Daha önce bu düzenleyici sadece mobil sürümde kullanılabiliyordu.

Çıkartma Önerileri

Çıkartma Önerileri

İkinci yeni özellik ise WhatsApp'ın artık kullanıcılara mesaj yazarken konuşma metnine uygun çıkartma (sticker) önerecek olması. Güncellemeyle insanların konuşmaları için doğru çıkartma seçeneğini bulması için sekmeler arasında gidip gelmesini engelleyerek işi kolaylaştırmak amaçlanıyor.

Uçtan Uca Şifreleme

Uçtan Uca Şifreleme

Üçüncü özellik ise WebWhatsApp'taki mesajların da kullanıcıların gizliliği göz önünde bulundurularak uçtan uca şifrelenmesi.

WhatsApp ayrıca web sürümündeki bağlantı önizleme özelliğini de güncelleyerek kullanıcıların bağlantıya tıklamadan önce daha fazla bilgi edinmesine olanak tanıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın