WhatsApp'ta Sorunlar Bitmiyor: İddialara Göre Eski Numaranıza Ait Mesajlar Farklı Kişilere Gidiyor Olabilir!

20PAYLAŞIM

Artık gündelik hayatta WhatsApp kullanmayan neredeyse yok. Dünyanın en popüler iletişim ağı olan uygulamanın güncellemeleri de sansasyonları da bitmiyor. Bir Amazon çalışanının attığı tweet'ten sonra kafalarda WhatsApp ile alakalı daha fazla soru işareti ve şüphe oluşmaya başladı. Olayın detayları için okumaya devam edin...

Twitter’da açıklanan olaya göre Fuller, geçtiğimiz günlerde yeni bir akıllı telefon ve SIM kart aldı.

SIM kartı yeni aldığı aldığı telefona taktıktan sonra WhatsApp’ı tanımlayan Abby Fuller, başka bir kişiye ait mesajlarla karşı karşıya kaldı.

Fuller'in attığı tweet ve açıklamalar ise şu şekilde:

Bugün yeni bir telefon numarasıyla WhatsApp'a giriş yaptınız ve önceki numaranın sahibinin mesaj geçmişi tam oradaydı?! Bu hiç doğru görünmüyor. 

"Ve şimdi bunun kaç kez olduğunu merak ediyorum. Şu an eski numaram ve BENİM WhatsApp geçmişim kimde?"

"Evet, cihaz yeniydi. Hayır, ikinci el değildi. İkinci el bir SIM kart değildi. Evet, mesajların bana ait olmadığından ve grupların benim ekli olduğum gruplar olmadığından eminim. Evet mesajlar da şifresiz metinlerdi. Numaranın bana ait olduğundan eminim. Mesajlar yedeklemelerden yüklenmedi."

Eski numarasına ait mesajların başkasına gitmiş olabileceğinden endişelenen Fuller, SIM kartın ikinci el olmadığından da emin.

İlginç diğer bir nokta ise WhatsApp web sitesinde numara değiştirme ile ilgili olarak, ‘’Eski hesabınızı silmenize gerek yoktur. Başarılı bir şekilde Numara Değiştir özelliğini kullandıktan sonra, eski hesabınız otomatik olarak silinecektir.’’ şeklinde bir bilginin bulunması.

WhatsApp'ın web sitesinde telefon değiştirme ile ilgili olan başka bir bilgi ise şu şekilde:

‘’Eski hesabınızı silmeyi unutmayın. Ancak, hesabınızı silmediyseniz ve artık eski telefonunuza erişiminiz yoksa, üzülmeyin. Eğer eski telefon numaranızın yeni sahibi 45 gün sonra WhatsApp'ı yeni telefonunda aktive ederse, o telefon numarasına bağlı olan tüm hesap bilgileriniz tamamen silinecektir.’’

Bu demek oluyor ki WhatsApp, eski bir numaraya ait WhatsApp sohbet geçmişini 45 gün içinde kalıcı olarak siliyor. Fakat Fuller, sahip olduğu numaranın bir önceki sahibine ait mesajları almış durumda...

Google çalışanlarından Filippo Valsorda bu konuyla alakalı en mantıklı teoriyi ortaya attı: Valsorda’nın teorisine göre söz konusu mesajlar, numaranın eski sahibi WhatsApp hesabını devre dışı bıraktıktan sonra gönderildi. Bu nedenle de mesajlar numaraya yeni bir WhatsApp hesabı bağlanması ile iletildi.

WhatsApp konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadığı için durumun Valsorda’nın iddia ettiği gibi bir ‘açıktan’ değil de nedeni tam olarak bilinmeyen bir hatadan kaynaklandığı ihtimalini daha çok düşündürüyor.

Siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Daha önce hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı? Yorumlarda bizimle paylaşın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
grimlkin

10 yıldır aynı numarayı kullanıyorum. Insanlar da zıttırı pıttırı habire niye numara değiştirir anlamış değilim

asuman-kilic

Bir "sosyal medya" uygulamasında mesaj gönderiyorsun.Ve mahremiyetin olduğunu sanıyorsun.Neden öyle sanıyorsun?

apprentice

Fetocu whatzıp

gokturk-empire

hepsini trump yapıyor. :))

skylar-nash

HEPSİ AMERİĞANIN OYUNLARI.AMERİĞA BİZİ KISKANİYİ

deryadrn

Şu durumda birden fazla, hatta çok fazla kişinin başına gelmiş olması gerekmiyor mu bu durumun! W.app bi açıklama yapsa da anlasak :/

Görüş Bildir