Virüslerin Allah Tarafından Nüfusun Artmaması İçin Yaratıldığını Söyleyen Bilim Kurulu Üyesi Mehmet Ceyhan Tepkilerin Odağında

-
Abone ol

Biz kimi dinleyeceğiz şimdi?

Koronavirüs salgını nedeniyle halkın ilk bilgi kaynağı olan televizyonlarda kendisini uzman zanneden insanların alanları dışındaki konularla ilgili birçok yorum yaptığını gördük.

Sizlere burada bu konudan bahsetmiştik. 👇

Koronavirüs Uzmanları Dışında Herkesin Bilgi Verdiği Televizyon Programlarının Çöp Yığınına Dönüşmesi Hakkında Konuşmamız Lazım! - onedio.com
Koronavirüs Uzmanları Dışında Herkesin Bilgi Verdiği Televizyon Programlarının Çöp Yığınına Dönüşmesi Hakkında Konuşmamız Lazım! - onedio.com

Önüne gelenin her şeyi söylediği bu süreçte kime inanacağımızı da şaşırdık. En doğru bilgiler için uzman kişilere kulak vermeye çalıştık.

Fakat uzman olmayan kişilerin söylemlerinin yanında uzman olan insanların bu virüsle ilgili yapmış olduğu yorumlar da insanı hayrete düşürdü. Bu açıklamalardan birini Prof. Dr. Mehmet Ceyhan yaptı.

Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge isimli programına katılan bilim kurulu üyesi Ceyhan, insanların belli bir sayı üzerinde çoğalmaması için Allah'ın virüsleri yarattığını söyledi.

Maltus'un Nüfus Teorisini baz alarak yaptığı bu yorum da haliyle tepkilere neden oldu.

@fotibenlisoy

@cakman4

@sevil_atasoy

@Ekinokrat

@KozaYardimci

@BarisTahmaz

@GaziCaglar

Tüm bu tepkilerin ardından Dr. Mehmet Ceyhan, söyledikleriyle ilgili Twitter hesabında bir açıklama yaptı.

Mehmet Ceyhan, bazı bireylerin ölmesi yaşamdaki dengeyi sağlayacağı için Allah'ın da virüsleri yarattığını söylüyor. Bu düşünceleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aesthetic55

Öncelikle Mehmet Hoca bilim kurulu üyesi değil, editör önce araştırma yapmayı öğrensin. Sonrasında ise Mehmet Hoca'nın yazdıklarını akıl kullanarak okumakta fayda var. Önceki konuşmalarını dinlemekte de fayda var. Sosyal medyada hesap açabilme yeteneğinden başka bir yeteneği olmayanların, hiç bilgisi sahibi olmadıkları bir alanda diledikleri gibi atıp tutabildikleri için mutlu olmaları lazım.

mailer-daemon

kilim kuruludur o, bilim kurulu olsa yerinde duramazsın

mailer-daemon

Az önce içeriği sakin bir kafayla doğru dürüst bir tekrar okudum adam doğruyu söylemiş tanrı dediğiniz için sürekli tanrı kısmında oyalandım ama adamın bashettiği teori basit.Doğal dengenin korunması hastalıklar ile nüfusu azaltarak sağlanıyor ki bu son derece mantıklı sonuçta insan nüfusunu dengeleyebilecek bir avcı yok bunu başarabilecek olan şey ancak mikroorganizmalar olurdu ki virüs gibi mikroorganizmlar son derece zararlı gözükselerde aslında onlar saf zararlı şeyler değildir(bu dünyada saf zararlı diyebileceğim tek şey zannımca tümör olur benim aklıma başka bir şey gelmiyor).

mailer-daemon

Örneğin bakteriyofajlar (virüs çeşitleri grubu) dünyadaki bakterilerin %40'ının katilidirler eğer onlar olmasaydı mahvolurduk aynı şey bizi etkileyecek virüsler için de geçerli doğanın bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde sürdürdüğü bir dengesi var bu dengenin nüfusu kontrol etme taktiği çok basit eğer bir tür çok fazla popülasyona sahip olursa zamanla o türden beslenen avcılar ortaya çıkacaktır ve bu avcılar o türün popülasyonunu kontrol altına alacaktır ki avcıların (zaten doğanın en güçlü avcıları mikroorganizmalardır sıtma bile tek başına 500 milyon kişinin ölümünden sorumlu) mikroorganizma olduğu durumlarda bu daha da geçerli bir düşünce çünkü mikroorganizmalar kalabalık ve sıkışık yerlerde daha da yayılıyorlar bu onların popülasyonu kontrol etmesini daha da kolaylaştırıyor.

mailer-daemon

(bu arada korona hakkında biraz düşünürseniz farkedersiniz yarasalarda son derece sosyal hayvanlardır koloniler halinde yaşarlar binlerce yüzbinlerce hatta milyonlarca yarasanın yaşadığı koloniler var,ne çıkaracağınız size kalmış). Yanıldığını düşündüğüm kısımsa doğanın bir bilinci olduğu kısım ben doğayı bir nehire benzetirim nehirdeki su nehiri yavaş yavaş açar ve kendi açtığı nehirde ilerler nehri bir bilinçle açmamıştır veya bir bilinçle akmaz nehri su kendi özellikleri gereğince orayı belki milyonlarca yılda genişletir uzatır ve kendi açtığı yolda hareket eder bazen taşar bazen kurur ancak açtığı nehir her seferinde su dolar ve akmaya devam eder(pek toplayamadım , yine).

mailer-daemon

esprinin komik olduğunu düşündüğüm için bıraktım

p.p

Ya ne kadar aptal koyun varsa toplanmissiniz yine kim ne derse o yöne gidiyorsunuz aslı astarı ne bakmıyorsunuz ben o yayını canlı izledim adam virüsü allah yarattı besin yetsin diye gibi saçma birşey söylemedi insanlık ömrü hakkında konuşuluyordu o sırada ve o da insanlar 200 yıl boyunca yaşarsa kimse yiyecek birşey bulamaz bu bir düzendir insanlar zamanlarini doldurur ölür ve doğar bundan bahsetti yahu adam koskoca profesör ya bari bu adami anlamadan araştırmadan adamin twk bir konuşmasını insan gibi dinlemeden saçma klavye artisliklerine başlamayın be gerçekten yanlız çoğunluk ne derse oraya çekiliyorsunuz birden sadece bu konuda değil her konuda böylesiniz lütfen herkesin "kendi" fikri olsun artık lütfen.

patates-sogan-lobisi

Bilim Kurulu Üyesi halka akıl vereceğine en az 3 çocuk diyen cumhurbaşkanına akıl versin o halde. Nüfus planlamasını doğanın yapmasına gerek kalmaz değil mi ama.

minikdepresif

"Bilim Kurulu Üyesi" "Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı" Vay arkadaş.

Görüş Bildir