Vejetaryen Olmayı Bırakan Elif Şafak'a Sosyal Medyadan Tepkiler

 > -
Abone ol

Habertürk gazetesi yazarı Elif Şafak, nasıl vejetaryen olmayı bıraktığını açıklayarak, ‘Köfteler kalemimi, yazımı nasıl etkileyecek’ dedi.

Habertürk Pazar ekinde “14 sene sonra et yemeye nasıl başladım?” başlığıyla yayımlanan köşeyazısında Şafak, üniversite yıllarında et yemeyi bıraktığı belirterek, “Oysa şimdilerde aynı ben, eski dostlarım otoburları sessizce terk ediyorum. Damak tadım değişirken yeni ve köklü bir kültür keşfediyorum: Etoburların renkli dünyası” dedi.

Pazar ekinde yayımlanan bu yazının ardından Şafak'a sosyal medyadan tepki gecikmedi, işte o tepkilerden bazılar;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hazal-venus

Yazık...

onursade

Türkiyenin kurtuluşu bu habere bağlıydı artık evimizde huzur içinde uyuyabiliriz :))

cyberman

elif şafakte bizi yiyiyor. zaten 2 yıl önce eti bırakmıştı bu kadın şimdi yinemi bırakıyor. nerenin reklamı anlamadım ama reklam için her çirkinlik mubah bunlarda onu anladım. kocasının baskılarına dayanamamışmış. hani yalan söylerken bukdar aciz göstermeseydin bari kendini. zaten hayatı arak kadının manşetteki kapak resmide arak maşallah.

gulenadam

Baksana şimdiden etkilenmiş " ‘Köfteler kalemimi, yazımı nasıl etkileyecek’ dedi." Yazısında "virgül" yerine "ve" gelmesi gerekmiyormu :D ben mi yanlış biliyorum

Gizli Kullanıcı

Doğru biliyorsun da arkadaş yazar ya yavan bir anlatım olmasını istememiş herhalde. (1) 'Köfteler' derken eller bitişik ve kaşlar yukarı kalkık, (2) 'kalemimi' derken hafif sol aşağı çapraz ve dudağın sol kısmıyla minik bir gülümseme ve sağ kaş kalkık, (3) =burası önemli= (bu pozisyondayken zeki bir insansın ve önemli bir mesaj veriyormuşsun gibi bir süre boş bak, virgüllük süreyi doldur), (4) 'yazımı' derken aynı ifadeyle yüzünü ortala, (5) 'nasıl etkileyecek'i aynı surafat ifadesinde ancak sağ kaş biraz daha kalkık vaziyette, yüzü hafif sağa çevirip tek kelimeymiş gibi bir nefeste oku ve muhatabın gözlerinden gözlerini ayırma. Farkı gördün mü? Olay tamamen mimik ve noktalama işaretlerinde. Buraya kadar anladıysan tamamdır! Artık sen de elit(!) bir şekilde konuşabilmeyi öğrendin. Kim bilir, belki sen de bir kitap yazıp, markette nişastanın yanında satarsın :)

gulenadam

Bu arkadaş kitap yazıyor yüzündeki ifadelerle kitabı okumuyoruz. Bu nedenle yazdıklarına dikkat etmeli

Gizli Kullanıcı

Yazdıklarına dikkat etmeli tabiki de. Aynı saftayız, merak etme :)

Görüş Bildir