Üvey Evlat Muamelesi Gören Yaz Dizilerinin Kaderlerini Değiştirecek Reyting Sıralaması

13PAYLAŞIM

Yaz ekranları çetindir. Kanallar ağır toplar final veya sezon finali yapınca hemen leblebi gibi proje salar piyasaya. Herkes çok iyi bilir ki, ağır toplar tekrar gelecek ve ekrandaki yerlerini alacaktır. Onlara yer açabilmek için de kaldırılacak dizilerden biri olmamak için, iyi bir reyting almak gerekiyor. İki dizinin final yapacağı ve sallantıda olan dizilerin de olduğu bir ekranda, bakalım TOTAL seyircisi en çok kimleri sevmiş? Son bölüm reytinglerine göre sıralama şöyle...

11. Bu Sayılmaz

Kadrosu muhteşemdi, kendi bir hayal kırıklığı oldu. Çarşamba günleri PT2'ye kaydırılan dizi, 3 bölüm yayınlandı ama reytingler hiç de umut vermiyor. Ha kaldırıldı ha kaldırılacak diye beklenen dizinin reytingleri şöyle: 

TOTAL: 1.29 reyting ve 5.7 share

AB: 1.15 reyting ve 5.37 share.

10. Deli Gönül - Gün birincisi.

Pazartesi gününün lideri, FOX ekranlarında yer alan Deli Gönül. Sosyal medyada görmediğimiz için, konuşulmadığı için bazı dizileri yok sayıyoruz ama gün birincisi. 

TOTAL: 3.54 reyting ve 12.45 share.

AB: 3.75 reyting ve 14.21 share.

9. Rüya

Senelerdir dikiş tutturamayan Show Tv, tutturduğunda da rakiplerine proje kaybediyor. Kalp Atışı ile şahlanan kanal, 6 bölümdür de salı günü ekranlara gelen Rüya ile standart bir sonuç alıyor. 

TOTAL: 3.76 reyting ve 11.52 share.

AB: 2.47 reyting ve 8.14 share.

8. Çocuklar Duymasın

Pazar günleri Kanal D'de izleyebileceğiniz dizi, henüz 6 bölüm yayınlandı. Önce kentsel dönüşüm propagandası, sonra FETÖ kitabı dekoru ardından da Vatan Şaşmaz'ın ölümü derken başına gelmeyen kalmadı.

TOTAL: 4.54 reyting ve 14.71 share.

AB: 4.51 reyting ve 15.5 share.

7. Kanatsız Kuşlar

ATV yaz ekranında pek de iddialı değildi. Perşembe günleri yayınladığı dizi 11 bölümdür sessiz sedasız, iyi bir şekilde gidiyor. 

TOTAL: 4.9 reyting ve 15.66 share.

AB: 3.3 reyting ve 11.07 share.

6. Ateş Böceği - Gün Birincisi

Perşembe günleri Star TV'de yayınlanan, 9. bölümü ile gitgide kemikleşen bir kitleye sahip olan dizi, Kiralık Aşk'a olan benzerliği ile gündeme gelmişti. Oyuncusu, mekanları, yönetmeni hatta ikinci yönetmeni ile de buna davet vermişti.

TOTAL: 5.03 reyting ve 15.96 share.

AB: 4.52 reyting ve 14.94 share.

5. Meryem - Gün birincisi

Meryem de kendinden bahsettiren dizilerden. 4 bölüm yayınlanan Kanal D dizisi, çarşambanın lideri olmaya devam ediyor.

TOTAL: 5.6 reyting ve 18.22 share.

AB: 5.46 reyting ve 19.75 share.

4. Dolunay - Gün birincisi

8 bölüm yayınlanan bir Star TV dizisi olan Dolunay, salı günleri ekrana geliyor.

TOTAL: 5.67 reyting ve 17.39 share.

AB: 5.22 reyting ve 17.31 share.

3. Kalp Atışı

Kanal D'de cuma günleri yarışan dizi, dişli rakiplerine zor gününe rağmen bir sezon dizisi kadar reyting alıyor. Farklı bir konusu ve dinamiği olan dizinin 9 bölümlük serüveninde son bölüm rakamları şöyle:

TOTAL: 6.81 reyting ve 21.07 share.

AB: 6.48 reyting ve 20.84 share.

2. Şevkat Yerimdar - Gün birincisi

FOX'ta, zor bir gün olan cuma gününde ekrana gelen dizi, 15 bölümünü yayınladı bile. Kalp Atışı ile mücadele eden dizi, şimdilik koltuğunu kaptırmayacak gibi duruyor.

TOTAL: 7.94 reyting ve 25.22 share.

AB: 5.82 reyting ve 19.11 share.

1. BONUS: İlk kurşunu Kanal D attı, iki final kararı verildi bile.

Adı Efsane 20. bölümünde final yapıp, yeni isim ve kadro ile devam etmiş bir diziydi. 28. bölüm boyunca Kanal D'de yayınlanan dizi, bu salı final yapmak zorunda kalıyor. TOTAL: 2.17 reyting ve 7.2 share

İki Yalancı ise senelerdir O Hayat Benim ile başrolü oynayan Keremcem ile tutar mı tutmaz mı derken, tutmadı... Aslında skorlar çok kötü değil, TOTAL'de 288 reyting ve 10.39 ile fena değil, gün sıralamasında da ilk 3'te kalıyor ama Kanal D'ye yetmemiş demek ki. Ne demişler; "Alamanya'dan oğlum gelecek, seni çıkarmak zorundayım".

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wednesday-addams

şevkat yerimdar yine bunlardan iyi ya. filmlerini izlemedim ama dizisinden az da olsa leyla ile mecnun, geniş aile tadı alınıyor. diğerlerini salla gitsin...

biryerdebiri

Hepsi birbirinden saçma ya. Eski türk dizilerini özleyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama zamanında burun kıvırdığımız diziler şimdi tekarlarıyla her gün izlettiriyor. 2010 dan sonra tv iyice bozdu. O yıllar can çekişiyordu sonra sektör öldü.

peynirekmek

kalp atışı dizisini görünce tansiyonum felan düşüyor ne mıymıy bir dizi

cookielyon

iki yalancıda selenadaki kıvılcımın sarı hali oynuyor gözlerimi kanatıyor cidden

gzm-ynklr

izlemedim.

Görüş Bildir