Görüş Bildir
Haberler
Uruguay Devlet Başkanı Mujica: 'İsrail'inki Savunma Değil Soykırım'

Uruguay Devlet Başkanı Mujica: 'İsrail'inki Savunma Değil Soykırım'

adem kara
05.08.2014 - 12:54 Son Güncelleme: 05.08.2014 - 15:51

Uruguay Dışışleri Bakanlığı’nın İsrail saldırılarını “savaş suçu” olarak nitelendirip kınamasından sonra Devlet Başkanı Mujica açıklama yaptı.

Uruguay Devlet Başkanı Jose Pepe Mujica, İsrail’in Gazze’de bir Birleşmiş Millet okulunu bombalamasının savunmayla ilgisi olmadığını, yaptığının “soykırım” olduğunu söyledi.

Mujica ülkesinden yayınlanan El Pais gazetesine saldırılar konusunda, “Hastanelerin, çocukların ve yaşlıların üzerine bomba yağdırılırsa bu bana soykırım gibi gözükür” dedi.

Kendisine yöneltilen Benjamin Netanyahu’nun kendisini ve ülkesini savunma hakkına inanıyor musunuz sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Herkesin kendini savunma hakkı vardır ancak bazı şeyler bu savunma şeklinin içine girmezö sözleriyle yanıtlayan Mujica Ortadoğu’daki gelişmelerden çok endişeli olduğunu belirterek, “Çünkü her zaman en savunmasız olanlar en fazla acı çekenlerdir.”

İsrail’in Gazze’deki sivillere yönelik saldırısına Arjantin’de sessiz kalmadı. Arjantin Dışışleri Bakanlığı İsrail’in BM okulunu bombalamasını yayınladığı bir bildiriyle kınadı.

“Gazze Şeridi’ndeki Birleşmiş Milletler tesisleri sivilleri askeri saldırılardan koruyan son kalelerdir” denilen bildiriden, saldırının sorumluların bir an önce adalet önüne çıkartılması istendi. 

DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/en-son-haber-ur...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın