Kızını Her Yıl Düzenli Olarak Bekaret Kontrolü İçin Jinekoloğa Götürdüğünü Açıklayan Prodüktör T.I.'a Tepki Yağıyor

108PAYLAŞIM

Bu nasıl bir kafa yapısı?

Amerikalı ünlü prodüktör ve Rapçi T.I.'ı özellikle keşfettiği isimler ve işbirlikleri ile tanıyoruz.

Rihanna, Nicole Scherzinger, Robin Thicke, Justin Timberlake gibi isimlerle yaptığı düetlerle dünya çapında şöhret yakalasa da; Amerika'da zaten oldukça ünlü bir isim.

Sadece müziğiyle değil, özel hayatıyla da sıkça gündeme geliyor.

Rob Kardashian, evli oldukları dönemde T.I.'ın eşi Blac Chyna'ya kendi karısıyla birlikte üçlü ilişkiye girmek için ödeme yaptığını iddia etmiş ve ortalık karışmıştı. Daha önce de eşini aldattığı biliniyor. Genellikle bu tür konularla gündeme gelen şarkıcının son olarak seks yaparken porno izlemeyi sevdiği açıklaması konuşulmuştu.

Prodüktör şimdi yine çok sansasyonel ve rahatsız edici bir açıklama ile gündemde.

18 yaşında Deyjah Imani adlı bir kızı bulunan rap yıldızı, katıldığı bir programda kızını her yıl düzenli olarak bekaret kontrolü için jinekoloğa götürdüğünü anlattı.

Genellikle doğum günü partisinin ertesi gün kapısına "Jinekolog. Yarın. 9:30" şeklinde bir not yapıştırdığını ve birlikte doktora gittiklerini söyledi.

Bunu her yıl yaptıklarını, muayenehane odası dışında otururken doktorun bilgileri paylaşmasını beklediğini rahatlıkla anlattı.

Genç kızın doktoru şarkıcıyı kızlık zarı denen yapının anatomisi ve olabilecekler konusunda bilgilendirmiş.

Tıptaki adı hymen olan kızlık zarı, her kadında doğuştan bulunmuyor. Normal bir kızlık zarı regl ve vajinal akıntının sağlıklı şekilde gerçekleşebileceği doğal bir açıklığa sahip. Çok düşük oranda tamamen kapalı oluyor ve bu durumda da ergenlik çağında doktor müdahalesi ile açılması gerekiyor. Doğal açıklığın durumuna bağlı olarak ilk cinsel ilişkide kanama olmayabiliyor. Öte yandan bisiklete binmek, jimnastik ve benzeri sporlar, at binmek, tampon kullanımı ve mastürbasyon kızlık zarına zarar verebiliyor. Bu neredeyse herkesin artık öğrendiği temel bilgiler T.I.'ı ikna etmeye yetmemiş.

Kızının spor yapmadığını, bisiklete ve ata binmediğini söyleyerek sadece kontrol etmesini ve sonuçları kendisine vermesini istiyormuş.

Bunu kızını korumak için yaptığını düşünse de, yıllardır süren bu durumun genç kızın psikolojisini nasıl etkilediği bilinmiyor.

Öte yandan bu durum ahlak açısından oldukça tartışmalı.

Öz baba-kız dahi olsa kadın vücudunun ve cinselliğinin erkeklerin bu denli kontrolünde olmasının ne kadar doğru olduğu tartışılıyor.

Kadını korunmaya muhtaç görmek ve sürekli üstünde baskı uygulama zorunluluğu hissetmek bakış açılarının çarpıklığını gözler önüne seriyor. 18 yaşından önce yapıyor olması çocuğa zararlı, 18 yaşından sonra da bunu devam ettirmesi yetişkin bir bireyin kişilik ve mahremine saygısızlık olarak yorumlanıyor.

Cinselliği çok abartıp evlilik öncesi cinsel ilişkiyi korkunç bir şey olarak görmek bir yana; bekaretin ve namusun sadece kızlık zarından ibaret görülmesi de aynı bir sorun.

Elbette herkesin farklı ahlaki görüşleri olabilir, ancak bu görüşleri tartışılmaz görmek ve bilimin söylediklerini reddetmek de nedir?

Ünlü isme sosyal medyadan tepki yağdı. Tepki gösterenlerden biri de müzik dünyasına kazandırdığı rapçi Iggy Azalea'ydı.

Hayatındaki kadınlara kontrol takıntısı olduğunu düşünen şarkıcı, T.I.'ın terapi alması gerektiğini söyledi.

Her zaman eğitimden ve bilimden bahsediyor olsak da, bu gerçekleri bildiği halde kulaklarını tıkayanlar oldukça bazı şeyler asla değişmeyecek.

Siz ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ortamlarda "Askin' me what's a pussy popper, want a demonstration..." dersin TI... Kim bilecek ?

gumboll

bu adamı severdim artık tiksiniyorum gerçekten

merve-yildiz24

zar zarar görmesin diye mi spor yapmıyor,bisiklet sürmüyor? çok vahim

artifical-imam

Editör de feminizme bağlamış aq. Bu psikopattan bize ne ya.

snooopy

Öf babami cok kucukken kaybettim hep eksikligini hissettim ama boyle de bir babam olacagina hic olmasin yemin ediyorum bu nedir ya

Görüş Bildir