Ülkelerine İlk Kez Gelecek İnsanlara Kesinlikle Yapmamaları Gereken Şeyleri Söyleyerek Uyaran 17 Kişi

243PAYLAŞIM

Türkiye'ye gelecek yabancı birine biz olsak ne öğüt verirdik?😀

Kaynak: https://www.quora.com/What-should-I-abso...

1. "Amerika'da bilmediğiniz sokaklarda dolaşmayın. Güvenli bir mahalle ile güvensiz bir mahalle arasındaki fark, tek bir blok olabilir ve bu da sizin hayattaki son hatanız olabilir."

2. "Amerika'da kimliksiz gezmeyin ve üniformalı kimseyle tartışmayın."

3. "Amerika'ya sağlık sigortanız olmadan kesinlikle gelmemelisin. Sağlık ve ilaç endüstrisi maliyetleri aşırıdır ve bakım tutarsızdır."

4. "Mısır'a geldiğinizde başka yerde görmediğiniz şeyleri göreceksiniz. Halka açık yerlerde öpüşmeyin çünkü Mısır muhafazakar bir ülkedir. Bu durum hoş karşılanmaz."

5. "Eğer Mısır'a geldiyseniz piramitlere tırmanmayın. Bu yasa dışıdır. Size önerim kültürel bir seyahat için Mısır'a geldiyseniz, piramitleri ziyaret etmek yerine Luxor ve Asvan'a gitmeniz. Bana teşekkür edeceksiniz."

6. "Mısır'da kesinlikle araba kiralamayın. Özellikle Kahire'deki trafik akıl almaz. Trafik kuralı neredeyse yok. Bunun yerine Uber kullanmanızı tavsiye ederim."

7. "Grönland'da akşam 6'dan sonra alkol alamazsınız. Pazartesi-Cuma akşam 6'ya kadar, Cumartesi öğlen 1'e kadar alkol alabilirsiniz. Pazar günleri ise satış yoktur."

8. "Grönland'da kızak köpeklerine dokunup, sevmeye çalışmayın. O köpekler evcil hayvanlar gibi yetiştirilmiyor. Sahibinden tam bir güven almadıkça bunu sakın denemeyin."

9. "Grönland'da Starbucks aramayın. Burada o yok."

10. "Almanya'da sakın kırmızı ışıkta geçmeyin. Eğer kırmızı ışığı göz ardı ederseniz, bunun cezasını ödemek zorunda kalırsınız."

11. "Vietnam'a gelirseniz restoranlarda bahşiş bırakmanıza gerek yok. Bahşiş verme bizim kültürümüzde bulunmuyor."

12. "Vietnam'dayken biri ile ilk kez tanıştıysanız eğer ona sarılmayın ve onu öpmeyin. El sıkışmanız yeterli olacaktır."

13. "Avustralya'ya geldiğinizde bize yaban hayatı hakkında 'Kangurunuz var mı?' gibi saçma sorular sormayın."

14. "Avustralya'ya gelirseniz eğer güneş ışınları konusunda oldukça dikkatli olun. Burası dünyadaki cilt kanseri oranının en yüksek olduğu ülkeler arasında."

15. "Eğer Katar'a gelirseniz taksi kullanmanızı önermem. Burada sürüş standartları biraz düşük ve taksiciler GTA'da araba kullanır gibi taksi kullanıyorlar. Bunun yerine 4x4 bir araç kiralamanızı öneririm, bu sizin için hem daha rahat hem de daha zevkli olacaktır."

16. "İngiltere'ye geldiyseniz eğer sakın bir kuyruğun düzenini bozmayın. Düzeni bozduysanız eğer biri size bir şey yapmaz ancak içinden ölmenizi isteyebilir."

17. "Eğer Kanada'ya gelirseniz asla konuyu ABD'ye getirmeyin. Karşınızdaki konuyu açarsa da kapatmaya çalışın. Yoksa konuşmanın ucu 1812 Savaş'ına gidecektir."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir👇

Suudi Arabistan’a Gittiğinde En Büyük Kültür Şokunu Yaşadığını Söyleyen Hintli Kadın Karşılaştığı Tuhaf Durumları Tek Tek Anlattı - onedio.com
Suudi Arabistan’a Gittiğinde En Büyük Kültür Şokunu Yaşadığını Söyleyen Hintli Kadın Karşılaştığı Tuhaf Durumları Tek Tek Anlattı - onedio.com
Dünyanın Dört Bir Yanında Yaşayan İnsanların Bir Süre Etkisinden Çıkamadıkları Kültür Şoklarını Duyunca Şaşkınlık Yaşayacaksınız! - onedio.com
Dünyanın Dört Bir Yanında Yaşayan İnsanların Bir Süre Etkisinden Çıkamadıkları Kültür Şoklarını Duyunca Şaşkınlık Yaşayacaksınız! - onedio.com
Moskova'dan Mısır'a Gelin Giden Bir Rus Kadının Gözünden Arap Ülkesinde Yaşamakla İlgili 11 Tespit - onedio.com
Moskova'dan Mısır'a Gelin Giden Bir Rus Kadının Gözünden Arap Ülkesinde Yaşamakla İlgili 11 Tespit - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Türkiye'ye gelecekseniz.. türkiye'ye gelmeyin.

arslanoglu

Fransanın katı kuralları ve başka şehirli insanları sevmediğini unutmayın. Çok fazla ayrım yapıp sindiriyorlar

birkankarael

1812 Savaş'ına ?

ahmetcan.oral.5

ABD' y iyenmişlerdi :D

Gizli Kullanıcı

İsveç'e gidecekseniz, orada siz burda çok rahatsınız, vay efendim aşırı mutlusunuz, hayat size güzel falan demeyin 1 saat vergileri anlatırlar. Ayrıca çok ırkçılardır Türk veya Arapsanız işiniz zor, turist bile olsanız.

muhendis-hanim-bayan-kadini

Burdan kalkıp teee oralara gidip de kangurunuz var mı diye soran olur mu cidden

feyk

insanlarin malligini asla kucumsememek gerek. antalyaya gelip turkler nerede diye soran fransiz biliyorum. etrafda peceli burkali sarikli goremeyince oyle sanmis hanimefendi.

muhendis-hanim-bayan-kadini

Başını kaldırıp şöyle bir dünyaya bakayım dememiş ondan bundan duyduğuna inanmıs araştırmamıs kalkmış Fransadan buraya gelmiş büyük cesaret ve cahillik örneği göstermiş 👏👏👏

feyk

iste dunyanin her kosesinde bunlardan bolca var.

Görüş Bildir