Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uçakla Yolculuk Yapmak İçin 7 Neden

163PAYLAŞIM

1. Uçmak ulaşımın en hızlı ve en konforlu yoludur. Evden işe gitmek için harcayacağınız zamanda, başka bir şehre varma kolaylığı sağlar. Uçakla yapabileceğiniz okyanus aşırı en uzun yolculuk bir günden az sürer.

2. Güvenlik önlemlerinin en sıkı tutulduğu ulaşım şeklidir. Havaalanına girdiği andan itibaren tüm yolcular ve bagajlar, taşınan parfümün mililitresinden tırnak makasına kadar didik didik aranır.

3. Haritalarda gördüğünüz mavi lekelerin göller, çizgilerinse nehirler olduğuna kendi gözlerinizle tanık olursunuz. Gece uçuşlarında üzerinden geçtiğiniz şehirlerin ışıkları eşsiz bir fotoğraf karesidir.

4. Endişeye mahal yok. Türbülans denen uçuş esnasında hissedilen sarsıntıların, vapurların dalgada hafifçe sallanmasından ya da taşlı bir yolda araba kullanmaktan farkı yoktur.

5. Pilotların sağlığı herkesinkinden önde gelir. Uçuş sırasında hasta düşme ihtimalini ortadan kaldırmak için kaptan ve yardımcı pilot birbirinden ve yolculardan farklı yiyecekler yerler.

6. Uçaklarda hastanelerde kullanılan hava filtreleme teknolojisi kullanılır. Bu mikrop barındırmadığı anlamına gelmez ama kapalı bir mekanda soluyabileceğiniz en temiz hava uçaklardakidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Ne olursa olsun ya... Uçak havalandıktan sonra Allah'a emanet... Uçağa bindiğim her seferinde kusup bayılmamak için kalkıştan uçağı terk edene kadar hatim indiriyorum vallaha. Uçak düşse de dua ederken ölecem yani. Ölümden korkmam halbuki. Ancak uçak kazasında ölünce sanki daha acı bir ölüm olacakmış gibime geliyor.

cindou

hacı, normalde 2. kattaki balkondan bile aşağı bakarken korkan ben; uçağa binince gayet rahat bir şekilde gidiyorum. arabadan bile güvenli bence. sonuçta arabayla kaza yaptığında ölüm tehlikesinin yanında sakat kalma olayı var. ama uçakta öyle mi? direkt gittin yani :))

alperen.inan.9277

Faydalı ve ikna edici bir içerik oluşturulmuş.

Görüş Bildir