Görüş Bildir
Haberler
Uber Bu Kez Ayaklarınızı Yerden Kesecek

Uber Bu Kez Ayaklarınızı Yerden Kesecek

Onedio Medya
13.05.2015 - 18:02
İçeriğin Devamı Aşağıda

İş modeliyle tüm dünyada hem çok sevilen hem de nefret edilen Uber bu kez gökyüzüne çıktı. Şirket, Cannes Film Festivali için helikopterle ulaşım hizmeti başlattı.

Bazı iş modelleri gerçekten iki ucu keskin bıçak gibi. Kimi ülkelerde büyük beğeni toplayan, kimindeyse bizzat yönetimler tarafından yasaklanan Uber’in iş modeli de bu sınıfta yer alıyor.

Lüks otomobillerle özel taksi hizmeti veren bir platform oluşturan Uber, buna rağmen son yıllarda yatırımcıların en gözde şirketlerinden biri olmayı başardı. Piyasa değeri 50 milyar dolara çıkan şirket, son olarak Nokia’nın harita servisi Here için 3 milyar doları gözden çıkarmasıyla adından söz ettirmişti.

Yeni servis: UberCopter

Özellikle yerel taksi organizasyonlarının “işimizi baltalıyor” diyerek eleştirdiği şirket bu kez çıtayı biraz daha yükseltmişe benziyor. Dünyaca ünlü Cannes Film Festivali için UberCopter isimli özel bir servis başlatan şirket, festivale katılan dünyaca ünlü isimleri festival alanına taşıyacak.

Toplamda 125 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Cannes Film Festivali’nde bu ziyaretçilerin kaçı UberCopter’i tercih eder bilemiyoruz elbette.  Uber’in Nice Havalimanı ile Cannes arasında belirlenen karayoluyla ulaşım tarifesi aracına göre 60 ila 80 Avro arasında değişiyor. Şirket, UberCopter için bu tarifeyi 160 Avro olarak belirlemiş.

TechInside

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın