Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Twitter Tacizcilerini İfşa Etmek Mümkün

 > 
5PAYLAŞIM

Microblog sitesi Twitter, tacizciler ve trollere karşı engelleme sistemini geliştirmeye devam ediyor. Twitter deneyiminizi iyileştirmesi planlanan yeni güncellemede engellediğiniz kullanıcıların listesini paylaşabiliyor, başkalarının listelerini edinebiliyorsunuz.

Twitter engelleme ve sessize alma yöntemleriyle kullanıcıların hesaplarını daha rahat bir şekilde kontrol altında tutmalarını sağlamaya çalışıyordu. Ancak bazı kullanıcıların yaşadığı istenmeyen etkileşim sayısı sıradan bir Twitter kullanıcısından çok daha fazla olabiliyor. Bu durumda Twitter kullanıcılarına biraz daha gelişmiş bir engelleme seçeneği sunuyor. Yeni özellikle beraber kullanıcılar takipçileriyle engellenmiş hesaplar listesini paylaşabiliyor.

Dışa aktarmak istenilen hesaplar elle seçilebiliyor ya da tüm liste otomatik olarak aktarılabiliyor. Bu durumda “.csv” uzantılı bir dosya bilgisayarınıza kaydediliyor. Daha sonra bu dosyayı diğer kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz. Yapılan paylaşımdaki hesapları engellemek isteyen kullanıcılar ise “Liste içe aktar” seçeneğiyle indirilen dosyayı Twitter’a aktarabiliyor. 

İçe aktarma kısmında da yine tüm hesapları seçebilir ya da aradan istediğiniz hesapları ayırabilirsiniz. Twitter’ın bu yeniliği aynı zamanda dijital linç kültürüne de yeni bir kapı açacak gibi görünüyor.

LOG

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir