Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'nin Yeni First Lady'si Semiha Yıldırım Hakkında Bilmeniz Gerekenler

6.1bPAYLAŞIM

Eski Ulaştırma Bakanı, yeni Başbakanımız Binali Yıldırım'ın eşi, nam-ı diğer "first lady" Semiha Yıldırım, artık gündemimizde bolca yer alacağa benziyor. İşte hakkında bilmeniz gerekenler...

Beklenen an geldi ve bir süredir belirsiz olan durum açıklığa kavuştu: Başbakanlık koltuğuna oturan Binali Yıldırım oldu.

Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yeni AK Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı oldu.

Yıldırım'ın Başbakanlığının kesinleşmesiyle, gözler eşi Semiha Yıldırım'a çevrildi.

Peki, kimdir Semiha Yıldırım?

Başbakanımızın 41 yıllık eşini tanıyalım...

Semiha Yıldırım da Başbakanımız gibi Erzincan Refahiye doğumlu.

Binali Yıldırım ile 1975 yılında evlendiler.

Bu evlilikten, Erkan ve Ahmet isminde iki oğlu ve Büşra isminde bir kızı var.

Semiha Hanım, emekli bir öğretmen.

1993 yılına kadar öğretmenlik görevini sürdüren Semiha Hanım, Türkiye'nin birçok şehrinde görev yaptıktan sonra emekliye ayrılmıştır.

Başbakan Binali Yıldırım, bir keresinde eşi Semiha Hanım ile ilgili ilginç bir anısını anlatmıştı.

İşte o anı...

Eşim öğretmendi. Bir gün bizim çocuklar hastalanınca eşim kaldı. Bana, 'bari çocuklar öğretmensiz kalmasın' diye beni okula gönderdi. İlkokul 1. sınıftı, girdim, uğultudan durulmuyor. Çocuklar beni yok farz ediyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Sus demem kar etmiyor. Baktım olacak gibi değil, sesim çıktığı kadar bağırıp tahtaya vurdum. Sesleri çıt diye kesildi. Akşam eşim sordu, 'Sen çocuklara ne yaptın?' diye... Meğer müdür, eşime, 'Hoca hanım, tek dersler boş geçsin de eşin bir daha okula gelmesin' demiş.

Başbakanımızın eşinin ismi Semiha'nın anlamı ise "cömert kadın" anlamına gelmektedir.

İsmini haklı çıkarır şekilde, emekliliğe ayrıldıktan sonra aktif bir şekilde hayır işleriyle uğraşmaya başlamıştır.

Seçim kampanyasında eşinin yanından bir an olsun ayrılmayan Semiha, AK Parti içerisinde de aktif bir şekilde rol almaktadır.

Emekli olduktan sonra ise misyonunu gönüllü eğitim projelerinde sürdüren Semiha Yıldırım, çokça sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. Sayısız yardım ve destek kampanyalarına katkıda bulunmuştur.

Semiha Yıldırım'ın kendi adına yaptırılan bir okul açmışlığı bile var!

Semiha Yıldırım, adına yaptırılan "Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu"nun Çekmeköy'deki açılışına eşi ve kızı ile katılmıştı.

O fotoğraf peşini bırakmamıştı!

2005 yılında çekilen bu fotoğrafta Semiha Hanım'ın eşinden ayrı şekilde yemek yemesi gündemden düşmemişti. Alt kimlik üst kimlik konularının tartışıldığı o dönemde, kadının toplum içindeki kimliği üzerine tartışmalar baş göstermişti.

Bu olayla çokça gündeme gelen Semiha Hanım, çıkan söylentilerin üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalmıştı. Semiha Hanım, bu durumun tümüyle kendi tercihi olduğunu belirtmişti.

Göz önünde bir yaşam sürmekten pek hoşlanmayan Semiha Yıldırım için First Lady olmak onu bu konuda bayağı bir zorlayacak gibi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sinan-bilir

Ajda Pekkan, şu an 70 küsür yaşında. Allah uzun ömürler versin. Yaşı 50 olduğunda, makyaj malzemeleri ile güzelliğini korurdu. İnternetten şu anki fotoğraflarına baktığınızda, yaşlılığından dolayı, dış görüntüsünün ister istemez bozulduğunu göreceksiniz. İnsan, ne kadar güzelliğini korumaya çalışsa da, yaşı 50-60-70 olduğunda, yaşlılığından dolayı çöker, dış görüntüsü ister istemez bozulur. Ayrıca, yangın, sıcak su veya kimyasal madde dökülmesi gibi istenmeyen hallerle insanın yüzü veya bedeni yanabilir veya bozulabilir. Yaşı ilerlemiş bir kadının dış görüntüsüyle alay eden mahlukatlar! Her kesin 20'li yaşlardaki gibi güzel olmasını mı bekliyorsunuz? Siz de, 50-60-70 yaşlarına geldiğinizde, 20'li, 30'lu yaşlarınızdaki gibi güzel veya yakışıklı mı olacağınızı zannediyorsunuz?

lena-figen-balakan

görünütüsüne laf edenler yaşlı bir kadın annemiz nenemiz gibi belki akp yönetimini sevmeyebilirsiniz ama bir kadının görüntüsüyle dalga geçemezsiniz ayıp

bayypass

Kötü yorum yapanlar. Allah hepinizin belasını versin. O önce bir insan. Sonra bir anne. sonra bir kadın ve en nihayetinde bir öğretmen. Allah belanızı versin!.

ozge-akkiraz

semiha hanım tam bir taş. hayran kaldım açıkçası

guldur-el-basur-kuduri-hz

Semiha hanımın imzalı fotosunu istesem, Binali bey beni döver mi? ;)

erkan-kartal

Dövmek mi?Sana derki fotoyu siktiret karıyı imzalayıp sana bırakayım :D :D :D

sinan-bilir

50-60 yaşlarınıza geldiğinizde, sizi de görürüz!

nehirimpet

ULAN TERBİYESİZ ANANI GÖNDER SEN NEREYE GÖNDERECEKSEN

Görüş Bildir