Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'nin Kadınları Sindirme Politikasının İran Gibi Ülkelerle Benzer Yanları Olduğunu Anlatan Paylaşım

1.9bPAYLAŞIM

İnsan okuyunca tedirgin oluyor...

Yeliz Koray, Twitter hesabından İran gibi islam hükümleriyle yönetilen ve geleneklerine öncelik veren ülkelerle Türkiye'nin benzer yönlerini ele aldı. Biz de sizlerle okuyanları tedirgin eden bu paylaşımı paylaşmak istedik.

@YelizzKoray

Sizce bizleri ileride neler bekliyor?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jean-grey-phoenix

Kadın çok güzel anlatmış ama cumhuriyet ve atatürk düşmanı sıkmabaşların umrunda değil bu yazdıkların. Onlar zaten cariye olmaya hevesli modern,cahil kölelerdir

lysandrablack

sadece kadınları kısıtlamayacak arkadaşlar dinle yönetilen hangi toplumda refah huzur var ortaçağda bile insanlar bu düşünce yapısıyla mücadele etti biz niye hala bu kafadan kurtulamıyoruz anlamıyorum. bir takım olaylar yaşadık ülke olarak herhangi bir din veya dini inancın altında olmayı/yönetmesini istemiyorum.

maviruzgar

dinle yönetilen demişsin ama hangi dinle? Hz. Muhammed zamanındaki şeriata göre yönetilse, ama gerçekten kurallar uygulansa böyle olmaz. Tabi ülkemizdeki kanunlarda her zaman tam şekilde uygulansa bu kadar kadına şiddet haberleri olmazdı. En büyük dertlerden biri yönetim biçimi ne olursa olsun gerekli kuralların her zaman uygulanmaması.

cingirakliyilan

Gerçek islam bu

tatlers

Ya tamam İstanbul sözleşmesinin iptali saçma ama tutup burdan iranlaşıyoruz çıkarımı yapmakta bir okadar saçma. 20 senedir bitmedi bu muhabbet.

lilimili

Gayet de buna doğru gidiyoruz, etraftaki sapık manyak öldürme meraklıların yazdıklarını görmedin mi? Korunma kalktıktan sonra kanunlar varken normal olan bile canileşebilir, o kanunlar uygulanmadığı için canileşmeye başlayanlar var bile.

kutlu-kamali

neden son 20 senedir bu muhabbetin yapıldığıyla ilgilenirsen daha sağlıklı düşünme fırsatı bulursun dostum.

dearmonarosa

İnanın sokaklara döküleceğimiz günü bekliyorum

Gizli Kullanıcı

O gün çok geç olabilir, iran'da kadınlar sokaklara çıktığı gün çok geç kalmışlardı

Görüş Bildir