Türkiye'nin Barış Pınarı Harekâtı'ndaki Haklı Mücadelesini Profesyonel Bir Şekilde Tüm Dünyaya Aktararak Kahramanımız Olan Gülnur Aybet

-

Tüylerim diken diken izledim Fox News spikerine verdiği ayar niteliğinde cevapları...

Bildiğiniz üzere, sınırlarımızın güneyinde bir terör koridoru oluşturulmasını engellemek ve milli güvenliğimize tehdit oluşturan terör örgütlerini etkisiz hale getirmek üzere Fırat'ın doğusuna kara harekâtı başlatıldı.

Yerinden edilmiş Suriyelilerin evlerine ve topraklarına dönüşleri için uygun şartları sağlamanın da amaçlandığı Barış Pınarı Harekâtı'nın 7. gününde 595 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisi verildi.

Gelişmelerle birlikte ABD Başkanı Donald Trump'ın vergiler üzerinden yaptırım açıklamaları sürerken, Türkiye'den bir isim tüm dünyaya aslında neler olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Trump, Türkiye'nin ekonomisini tamamen bitirmeye hazır olduğunu ifade ederken, çelik için gümrük vergisinin mayıs ayından önceki gibi yüzde 50'ye çıkarılacağını ve ABD ile Türkiye arasında yürütülen 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması müzakerelerinin durdurulacağını belirtti.

O isim, 2009'da The Times gazetesi tarafından İngiltere'nin en güçlü 20 Müslüman kadınından biri seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlarından Prof. Dr. Gülnur Aybet...

İngiltere Nottingham Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan; Royal Holloway, Londra Üniversitesi Ekonomi ve Kamu Yönetimi bölümünden lisans derecesini alan; uluslararası ilişkiler alanında Southampton Üniversitesi'nde yüksek lisansını yürüten; Londra King's College'da savaş bilimleri alanında ikinci yüksek lisansını bitiren ve doktorasını Nottingham Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler alanında tamamlayan Gülnur Aybet British Akademi, NATO ve TUBİTAK tarafından yürütülen birçok projenin yöneticiliğini de yaptı.

Türkiye’de pek çok üniversitede kurucu direktörlük yapan ve Kent Üniversitesi’nde uluslararası güvenlik alanında ilk yüksek lisans programını kuran ve yöneten Gülnur Aybet, uluslararası ilişkiler alanında dünyada sayılı isimlerden biri…

İngiliz Channel 4 News kanalına konuk olmasının ardından, dün Fox News’e çıkan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülnur Aybet, Barış Pınarı Harekâtı'nda Türkiye'nin haklı mücadelesini savundu.

Prof. Dr. Gülnur Aybet, Fox News spikeri Leland Vittert'in Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin değerlendirmelerini haksız buldu ve Türkiye'nin konumu gereği yürüttüğü operasyonun detaylarını tüm dünyaya duyurdu.

Türkiye karşıtı yaklaşımları tezleriyle çürüten Gülnur Aybet, resmi Twitter hesabından da bu anları paylaştı.

👇

👇

👇

👇

👇

Prof. Dr. Gülnur Aybet'in programda takındığı tavır ve kendisini ifade etme biçimi sosyal medyada da yankı buldu. İşte o paylaşımlar...

*

👇

*

👇

*

👇

*

👇

*

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birgenc

Cahiller çok konuşur. Kadını sanırsınız spiker ülkemizi o kadının yüzüne doğru ezsin diye çağırmışlar. Ezemez orası kesin. Kadın orada uluslararası bir açıklama yapıyor , her cümlesine de atlıyor. Cahil. İnsanlara haber aktaran birisinin tarafsız düşünememesi cidden içler acısı.

menemen

amerikan foxu maalesef yanlılığı ve saçmalığı ile tanınmıstır bideki ahabere eşittir

zeyzeyg

Hiç yeterli kaldığını düşünmüyorum, Nagehan Alçı olduğu için spiker her söylediği laf çürütülebilecek nitelikteyken hem de, zarafetini korumaya çalışması takdire şayan ama saygı çerçvesini korumuyorsa gerekiyorduysa haddini bildirseydi ben burda bağırıp anıran bir nagehan alçı ve bir şeyler anlatmaya çalışıp kendini duyurmasına müsaade edilmeyen terbiye sahibi bir diplomat görüyorum

zararli

spiker çok tanıdık.. nagehan alçı şebnem bursalı ahmet hakan fatih altaylı gibi "ben zaten haklıyım da dur bide seni konuşturmayayım" zihniyeti ile program yapmaya çalışan, devrin yalakası.. buket aydın bunlara hiç benzemez mesela..çünkü onun o kadar bile zihinsel aktivitesi yok.

ibrahim-yilmaz21

spiker nefesi götünden alıyor cidii anlamda götünden alıyor bu kadar konuşmaya burnu ya da ağzı yetemez

yilmaz-esen

Keske tayyip yerine bu kadin baskan olsaydi ya...

Görüş Bildir