Görüş Bildir

"Türkiye'de 26 Stat Yapılıyor, 25 Tanesi Devlet Parası ile Yapılıyor"

Anasayfa > Gündem

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yapımı devam eden Vodafone Arena ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Siyah beyazlı kulübün yeni stadında yapımı tamamlanan ilk locadan taraftarlara seslenen Orman, BJK TV'ye yaptığı açıklamada inşaatın son durumunu anlattı.

'BU CESARETİ BEN GÖSTERDİM'

Fenerbahçe ve Galatasaray'la aralarında mali olarak fark olduğunu belirten Fikret Orman 'İki ezeli rakibimize göre gelir farkımız var. Stadı yapmadan rekabet etme şansımız çok azalıyor. Stadı yıkmak büyük bir riskti. Siyasi problemler de vardı. Tevazu yapmayacağım, bu cesareti ancak ben gösterebilirdim.' diye konuştu.

Stadın inşasının hızla devam ettiğini söyeleyen Fikret Orman, 'Geçen sene 29 Aralık'ta ilk temelimizi attık. 10.5 ayda da bu noktaya gelebildik. Daha da hızlı gelebilirdik ama şartlar, imkanlar, finansmanlar sonucunda bu noktaya geldik. Allah nasip ederse de 29 Aralık'da stadın kaba inşaatını çıkacağız. Biz hiç durmadık, burası bitecek.' ifadelerini kullandı.

Orman ayrıca 'Geldiğimizde borç çok, yatırım yoktu. Mayıs ayında borçlarımız rakiplerimizden az, gelirlerimiz onlardan çok olacak.' ifadelerini de sözlerine ekledi.

Vodafone Arena'nın çatısına da başlayacaklarını açıklayan başkan Orman 'Çatıya 15 gün içereisinde başlıyoruz. Ardından hızımız daha da artacaktır.' dedi.

Fikret Orman, locaların büyük bir kısmının satıldığını söylerken '146 loca var, 122 tanesi için satış konusunda sözleşme yaptık. Elimizde 24 tane locamız kaldı. Statta bir yılbaşı partisi vermeyi planlıyoruz. Orada loca satışları daha da artacaktır. Sezon sonunda da Şampiyonluk hakkımız olursa burada turu atmak istiyoruz' diye konuştu.

'ANKARA VE KONYA'DA OYNAYABİLİRİZ'

Stat arayışların ezeli rakiplerinden destek görmediklerini hatırlatan Fikret Orman 'Centinmenlik açısında bütün kulüpler adında tarihi bir şans kaçtı. Geçti artık. Bundan sonra bunları konuşmak aramızdaki dostlukları parçalar.' dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı, kalan maçları için de 'İlk yarıda içeride 4, ikinci yarıda ise 8 maçımız kaldı. Kasımpaşa maçında taraftarın ilgisini görmek istiyorum. Ona göre Trabzonspor ve Galatasaray maçlarını nerede oynayacığımıza bakacağız. Ankara 19 Mayıs veya Yeni Konya Stadı'nda da oynayabiliriz.' ifadelerini kullandı.

'TÜRK FUTBOLUNA BEŞİKTAŞ MODELİ...'

Türk futbolunun son durumu hakkında da konuşan Orman şu ifadeleri kullandı:

'Türk futbolu Beşiktaşla beraber model olarak yukarı çıkabilir. Mali imkansızlıklardan gelip neler yapılabileceğini gösteriyoruz. Yerli oyuncu ruhu olması lazım. Biz buna yatırım yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. 7 tane milli oyuncumuz var. Türk futbolu tekrar eski noktasına gelir. Ama kötüyü örnek yapmamak lazım.'

Bu sezon şampiyon olacaklarını iddia eden Fikret Orman 'Buna kalben inanıyorum. Yeter ki taraftarlarımız destek olsunlar. Bu çocuklar pırıl pırıl çocuklar. Biz kendi işimizi yaparız rahat olsunlar, bu stat bitecek.' diyerek sözlerini noktaladı.

Ligtv

Kaynak: http://www.ligtv.com.tr/haber/ormanda...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?