Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Televizyonlarına Damga Vurmuş Bir 90'lar Efsanesi Çarli

130PAYLAŞIM

90'lar Türk televizyon tarihinin en çok geliştiği aynı zamanda en ilginç ürünleri izleyiciye sunduğu yıllardı. Dizileri, reality showları, ana haber bültenleriyle Türk halkı bu renkli kutuya daha da bağlanmıştı. 1998 yılında tam da sektör tıkandı derken yepyeni ve acayip bir proje ortaya çıktı; Çarli. Herkes bu şempanzeyi çok sevdi hatta ratinglerde Sibel Can'ı geçmesi o dönem büyük yankı uyandırdı.

1. Çarli

Dizinin esas oğlanı. Günde birkaç kilo muz yiyen bunun yanında alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkları olan bir şempanze. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Çarli Amerika'daki milyarder Recep Albert Amca'nın oğlu.

2. Recep Albert Amca

Çarli'nin babası. Aslında dizinin hikayesi de Amerika'da yaşayan zengin Recep Albert Amca'nın oğlu Çarli'yi vasiyetinde İstanbul'da yaşayan yeğenine emanet etmesiyle başlar. Vasiyetini güneşlenirken videoya çeken eğlenceli bir tiplemedir.

3. Talat Sanal

Sanal ailesinin reisi. Aynı zamanda Çarli'nin kuzeni.

4. Nalan Sanal

Talat Sanal'ın eşi, ev hanımı. Çarli'yi evde istemiyor.

5. Sibelcan Sanal

Ailenin ergenlik çağındaki kızı. Yaşıtları gibi kilo takıntısı var ve aşk hayatı biraz karışık.

6. Nurican Sanal

Ailenin küçük oğlu. Çarli'yi çok seviyor ve evde kalması için mücadele veriyor. O da sıkı bir Fenerbahçe taraftarı.

7. Afakan Dayı

Nalan'ın erkek kardeşi. İlginçtir Çarli ile karakterleri ve zevkleri aynı. Talat Sanal'ın deyimiyle evde baktıkları ikinci evcil hayvan. Atakan karakteri ilk başlarda yan rol olmasına rağmen İlker Aksum'un harika performansı sayesinde dizinin en sevilen karakteri oldu.

8. Ateş Bey

Ateş Bey eski itfaiyeci ve apartmanın yöneticisi. Hayvanlardan, özellikle apartmanda yaşayanlarından nefret ediyor ve Sanal ailesine yaptığı her ziyaret "Ateş Bey geldi! Çarli'yi saklayalım!" şeklinde gelişiyor.

9. Cilvenaz

Sanal ailesinin güzel komşusu, saf karakteri. Aynı zamanda Çarli ve Afakan'ın platonik aşkı.

10. Çarli İş Başında

1998 yılında çekilen Çarli 24 bölüm sürmüştü. Dizinin hayranlarından gelen talep üzerine Afakan ve Çarli hariç yepyeni bir kadroyla Çarli İş Başında ismiyle 2000'li yılların başında yeniden çekilse de hayranları için dizinin orijinal halinin yeri başkaydı.

BONUS

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-ahmet-ozan-sen

Ali İhsan Varol da kamera arkasında bir işteydi. Afakan'la Çarli'nin takıldığı kahvede (Laz ve gaz kıraathanesi)otururdu.

yusuf-yorulmaz

beyler/bayanlar Charlie şuanda Londra’nın bir buçuk saat uzaklığındaki Monkey Business isimli bir merkezde.Dizinin yapımcısı Burçin Özdemir Charlie'yi satın aldıktan sonra proje bitiminde doGal yasamına dönmesine karar veriyor.Monkey Business yetkilileri Özdemir ile irtibata geçerek Charlie'yi istiyor kendiside ücretsiz olarak merkeze teslim ettiğini belirtiyor.Charlie burada kendine bir eş buldu ve mutlu mesut bir şekilde hala hayatta...

serkan38

#9 Nuricana bakarken nedense aklıma Lc Waikiki geliyor.

ayna-efendi

Bir de 2000 yılında Beş Maymun Çetesi adlı çocuk dizisinde oynamıştı ama oyuncu çocuklardan birini ısırınca bakıcısı tarafından fena dövülmüştü, gazetede resmini görmüştüm ağız yüzü morluk içindeydi

cevdet53

bu diziyi çok severdim güzel bir anı tazeleme içeriği olmuş ancak orjinal çarli içerik olarak alf dizisinden çok çalıntı yapıyorudu herneyse bize güzel bir dönem yaşatmıştı

Görüş Bildir